3 základní pravidla pro domácí přípravu perfektní kávy

redakce
10. Prosinec 2018

Pro lahodný šálek kávy nemusíte nutně spěchat do kavárny. Svou oblíbenou pauzu se skvělou chutí a vůní si jednoduše přichystejte a vychutnejte v pohodlí domova. Stačí vám pouze dodržet několik jednoduchých pravidel a vaše kuchyň se rázem promění v baristickou laboratoř se skvělými výsledky.

 

Zapomeňte na rutinu

Při přípravě kávy zapomeňte na rutinu v podobě zalití mleté kávy horkou vodou, což je sice ten nejjednodušší způsob, chuťovým buňkám však moc nelichotí. Zkuste jednou změnu a místo „českého turka“ zvolte jiný způsob přípravy. Nevěříte, že v domácím prostředí lze velmi snadno vykouzlit dobrou kávu? Ať už si vyberete moka konvičku, french press, chemex nebo třeba džezvu, novou přípravu se naučíte velmi rychle třeba podle videa nebo některého z mnoha článků na internetu.

Začněte dobrou vodou

Začněte tím, že na svou kávu zvolte kvalitní vodu, která chutná sama o sobě, tedy aby byla přirozeně bohatá na minerály. Dalším důležitým pravidlem je správná teplota. Voda se nesmí vařit. Zrnka kávy zalijte raději vodou teplotně pod bodem mrazu.

 

Kvalitní a čerstvě mletá, to je základ

Kvalita kávových zrn je alfou a omegou lahodného nápoje. Stejně tak je důležité, aby byla vaše káva čerstvě namletá. Může se stát, že na pultech obchodů leží sáčky s mletou kávou již nějakou dobu, čímž ztrácí chuť i vůni. Takovým sáčkům se raději vyhněte. Jistě nešlápnete vedle, když pro svůj lahodný nápoj zvolíte značku Latino Café, kde na vás čeká na 60 druhů káv z celého světa od prověřených pěstitelů. Ti posílají svou úrodu do Česka nepraženou, aby si zachovala svou čerstvost. V pražských Holešovicích se pak praží až těsně před tím, než se ve speciálních obalech odebere na cestu domů k zákazníkům. Milovníci kávy se tak mohou soustředit jenom na dobrodružnou výpravu za svou nejoblíbenější chutí.

 

Díky Latino Café se nemusíte obávat o kvalitu pražené kávy. Zajímáte se o konkrétní pěstitelskou oblast? Pak si můžete na webu vybrat kávu přímo z ní spolu s typem a množstvím. A pokud si nebudete jistí, odborníci z Latino Café vám pomohou vybrat to pravé přesně pro vás. Váš balíček si k vám pak najde cestu velmi rychle. Víme totiž, že na dobrou kávu se nesmí čekat. Potěšte sebe nebo své blízké prvotřídním kávovým zážitkem!

Soutěž o 5 balení kávy Kostarika

Soutěžte s námi o 5 x 500g balení kávy Kostarika

Soutěžní otázka: Kolik prodejen Čajová zahrada u nás najdete?

a) 2

b) 3

c) 4

Správnou odpověď najdete na www.cajova-zahrada.cz

 

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 23.12.2018. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.