30 minut denně ve vířivce stačí k rychlé relaxaci, omládnutí i ke ztrátě nadbytečných kil

Tezera Švecová
30. Květen 2019

Tento fakt znali již staří Římané a potvrdilo jej i několik zahraničních studií. Kombinace teplé vody s intenzivní masáží dokáže opravdové zázraky. A kde si takový zázrak užít? No přece ve vířivce.

Odbourává stres, bolesti hlav, nespavost a je účinnou prevencí nemocí

Čím posílit naši psychiku? Již v dávném Řecku lidé věděli, že strádá-li duše, začne dříve či později strádat i tělo, je proto důležité se o něj pečlivě starat, relaxovat, odpočívat. Někdo volí aktivní odpočinek, jiný si rád zalenoší. Jako ideální se jeví pobyt ve vířivce. Je totiž prokázáno, že kombinace pobytu v teplé vodě se správně cílenou masáží velmi blahodárně působí na uvolnění těla a psychiku, zmírňuje deprese a podporuje tvorbu hormonu štěstí - endorfinu. Tento typ relaxace působí i proti civilizačním nemocem, například proti cukrovce. Pára stoupající z koupele zklidňuje plíce, srdce a žaludek. Teplá voda v kombinaci s masáží zbavuje bolesti hlavy a nespavosti.

Podporuje hubnutí a omlazuje pleť

Kdo by se nechtěl zbavit pár přebytečných kil? Trysky umístěné ve vířivce masírují naše svaly po celou dobu koupele, čímž je nejen posílí, ale i řádně prokrví. Díky horké vodě se více potíme, čímž dochází k velkému výdeji energie. Stačí 30 minut denně, 6 dní v týdnu. Koupel ve vířivce je adekvátní náhradou sportovních aktivit pro ty, kdo je nemohou vykonávat. Stimulace svalů pak zlepšuje stav celulitidy, díky prokrvení se zvyšuje elasticita kůže a pleť vypadá mladistvěji.

Napomáhá regeneraci svalů a kloubů

Snad všichni známe zatuhlá a bolavá záda a šíji. Tím, že si budeme užívat vířivku pravidelně, se tomuto problému můžeme vyhnout. Svaly se díky horké vodě stanou ohebnější. Ideální je naložit se do koupele po sportovní zátěži, protože dojde k odplavení kyseliny mléčné ze svalů a tím ke zmírnění bolesti. Největší účinek má pak hydroterapie pro naše klouby.

Výše uvedený výčet důvodů je skutečně rozsáhlý a nejedná se o banální problémy, se kterými si hydroterapie dokáže poradit. Pokud se rozhodnete pořídit si vířivku, nemusíte mít obavy, že vyberete špatně. Je třeba mít na paměti dvě věci - najít si takového výrobce, na kterého se v případě potřeby můžete obrátit i po koupi vířivky a vířivku si jít vybrat osobně do showroomu. Seriózní výrobce vám dokonce umožní vířivku vyzkoušet. Jedním z takových výrobců je česká rodinná firma USSPA, která se výrobou vířivek zabývá téměř 25 let a v dnešní době platí za českého leadra a celosvětově uznávaného inovátora v oblasti spa. Nabízí také řešení pro ty, kdo mají rádi aktivní odpočinek spojený s pasivním. Z tohoto důvodu vyvinula vířivku Combi SpaiN, která je spojená s termálním, celoročně využitelným bazénem swim spa. Položte se do některé z vířivek firmy USSPA a zažijte dokonalý relax!