NEWS & ARTICLES

5 míst, kde může vaše kůže opravdu utrpět

Věděli jste, že základním úkolem kůže je chránit organismus? Přitom sama není zcela chráněná, ani když je zatažená obloha. Mraky totiž propouští až 90 % UV paprsků. S létem a v čase dovolených se téma opalování stává stále aktuálnějším, ale jsou i
místa, na kterých žhavé paprsky opalují celý rok. Podívejte se, jestli není vaše zvolená letošní destinace z těch, kde vám dá Slunce pořádně zabrat a o to více je třeba se zde chránit kvalitními přípravky.

Andaluské pobřeží Costa del Sol je nejslunečnějším místem v Evropě. Obloha je zde téměř vždy azurově jasná a Slunce pálí více, než 300 dní v roce. Při cestě na historické území Španělska můžete vybírat z luxusních letovisek Marbella, Estepona, nebo Fuengirola, kde slunce potká mráček jen zřídka. Nezapomeňte však svou kůži chránit, i kdyby vás zrovna zastihla oblačná obloha.

Slunce nepřestává po celý rok pálit také v jihovýchodní Asii. Komplex pláží Salad je turisticky velmi oblíbeným místem, kam se jezdí především rekreovat a opalovat. Nachytat bronz tu není žádná věda, ve východní části thajského mořského prostoru jsou sluneční paprsky opravdu silné. Tropickou zemi, kterou Thajsko bezesporu je, provází vysoké teploty i vlhkost. V letních měsících zde teploty běžně dosahují nad 35°C a kůže by zde bez ochranných prostředků mohla být ve velkém ohrožení.

Jihoamerický Ekvádor je považován za zemi věčného jara a vzhledem k poloze se zde střídají pouze dvě období – sucha a dešťů. Teploty se zde po celý rok pohybují kolem 21°C. Značné rozdíly jsou však mezi denními a nočními teplotami. Počasí je zde ovlivňováno Humboldtovým proudem, který obtéká Galapágy a mísí se s Jižním rovníkovým proudem.

Arizona leží na jihozápadě USA a je jedním ze států Čtyř rohů, které se díky své čtvercové podobě setkávají v jediném bodě. Pouštní klima a výjimečně horké letní měsíce jsou pro tuto oblast typické. Je zde zaznamenáno průměrně 11 hodin svitu denně, což je ročně přes 4 tisíce hodin. V České republice dosahuje sluneční svit ročně „pouhých“ 1 600 hodin.

Léto nemusí být pouze ve znamení pláží. Mnozí svou dovolenou rádi tráví aktivními způsoby, mezi něž patří i horská turistika. Oblíbeným místem pro výšlap je největší italské jezero Lago di Garda, které je zasazené uprostřed vápencových skal. Kůži je tu
však nutné chránit stejně, jako u moře. Ve vyšších nadmořských výškách je totiž sluneční záření mnohem intenzivnější, než v nížinách. Ve výšce 1 500 metrů je tak sluneční záření zhruba o 20 % vyšší. Vhodným ochranným prostředkem předejdete i podrážděné kůži, kterou vítr v kombinaci se sluncem vysouší. V těchto oblastech nezapomínejte ani na speciální ochranu rtů.