Advent, Vánoce a Silvestr po Mcelsku

Klára Kudrnáčová
12. Říjen 2018

Letošní advent, čas strávený přípravami na nejkrásnější svátky v roce, začíná 30.11. Navštivte v tomto často hektickém období mcelský zámek, jehož vstupní brána se otevírá a odkrývá zimní zámek s nekonečnými metry světelných řetězů, svítícími lustry zavěšenými na stoletých dubech, vánočním stromem a parkem plným světla s více jak 7 500 žárovkami.

Mcelský zámek se i letos bude pyšnit stromečkem s nádhernými skleněnými ručně malovanými ozdobami Glassor. Pro odpočinek duše i těla je pro návštěvníky od 1. 12. do 1. 1. 2019 připravena 90minutová masáž Zimní hřejivý dotek bylin. V sobotu 1. 12. hosty čeká charitativní adventní koncert v kostelíku ve Mcelích sboru gymnázia Jiřího z Poděbrad a následné rozsvícení parku a vánočního stromu, druhou adventní sobotu 8. 12. koncert komorního souboru Musica Festiva di Praga v zámeckých sálech a v sobotu 15. 12. pak výroba korálkových vánočních ozdob a adventních dekorací. Pokud nasněží, velkým zážitkem bývá jízda na saních tažených koňmi. Od 14. do 21. 12. lze využít 30% zvýhodnění na ubytování.

Vánoce

Tradiční Vánoce ve Mcelích působí na všechny smyly. Od lití olova přes pouštění lodiček, sváteční menu až po ozdobený stromeček v pokoji a pod ním připravené dárky. O to vše se postará rodinný tým Chateau Mcely. Nechte se hýčkat a věnujte pozornost jeden druhému bez starostí a práce. Nebude chybět tvoření korálkových hvězd a zdobení vánočních ozdob, výroba závěsných krmítek pro ptáčky, krmení zvířátek ve Svatojiřském lese, svařené víno, opékání švestek či projížďky na sáních tažených koňmi.

Silvestr Moulin Rouge

Oslavy příchodu nového roku budou v režii celovečerní moderované kabaretní show, jež bude inspirovaná atmosférou Moulin Rouge a staré Paříže. Stepařské vystoupení, tance, akrobacie, předpůlnoční Can can a působivý tanec s osvětleným peřím, francouzská gastronomie, stylová hudba, lesk, třpyt, světla, šampaňské, francouzský šarm a půlnoční ohňostroj. 30. prosince hosty čeká degustace Champagne HATON, protože popíjení šampaňského k atmosféře Paříže prostě patří. Silvestrovský den také zpestří testovací jízdy MINI.