Až 85 % českých žen není spokojeno s kvalitou svých vlasů, trápí je jejich stárnutí

Moderní trh s kosmetickými produkty nabízí řešení pro příznaky stárnutí celého těla, nově i vlasů. Jejich stárnutí se zdaleka neprojevuje jen šedinami. Kadeře s postupem času ztrácí lesk a objem, vlasy jsou tenčí a pomaleji rostou. Také obtížněji odolávají okolním podmínkám, jako jsou dopady počasí nebo úprava vlasů. V průzkumu provedeném v červenci tohoto roku na portále Žena-in.cz se potvrdilo, že 40 % českých žen není spokojeno s kvalitou svých vlasů a dalších 45 % říká, že by mohla být lepší. 76 % žen by ocenilo možnost koupit si produkty určené přímo na zpomalení projevů stárnutí vlasů.

Lidský život a jeho aktivní část se neustále prodlužují a výrobci reagují na poptávku lidí po produktech, které by podobně jako pleťová kosmetika oddálily projevy stárnutí a prodloužily mladistvý vzhled.

Nejnovějším objevem ve světe anti-agingové vlasové kosmetiky jsou dvě rostliny. První z nich je kassie křídlatá, keř, jehož listy, květy, kůra i semena jsou v Asii používané po staletí k léčbě kožních problémů, proti zánětu, proti projevům alergie i mykózám. Kassie má pozitivní účinek i na vlasy. Právě z jejích listů se extrahuje aktivní anti-aging složka DN-Age™. Jak bylo prokázáno, DN-Age™ snižuje oxidační stres a působí proti zánětu v pokožce hlavy a buňkách vlasových folikulů. Chrání pokožku hlavy před buněčným poškozením, zpomaluje proces šedivění vlasů a pomáhá vlasům udržet si pevnost, hustotu, sílu a objem. Druhou bylinou, která prokazatelně pomáhá uchovat mladistvý vzhled vlasů, je protěž ze švýcarských Alp, díky tvaru květu také přezdívaná hvězda. Roste ve výškách až 3 000 metrů, kde je vystavena vysokým úrovním UV záření a extrémním teplotám. Protěž má silné antioxidační vlastnosti, vychytává volné radikály a chrání DNA. Pomáhá pokožce uchovat si přirozenou rovnováhu a výrazně snižuje její citlivost.

www.revalid.cz