Bachovy esence - přírodní zdroj vnitřní rovnováhy pro každého

Znáte Bachovy esence? Dr. Bach, anglický lékař, bakteriolog a homeopat ve 30. letech minulého století zkoumal souvislosti lidského těla a psychiky, protože byl přesvědčený, že nemoc je až následkem příčiny – naší emocionální nerovnováhy. Pokud bychom žili s našimi emocemi v harmonii, mělo by naše tělo schopnost se fyzickými potížemi samo vyrovnat, respektive by vůbec neonemocnělo.

38 postupně Dr. Bachem objevených květových esencí nám má být pomocníky na cestě k vnitřní emoční rovnováze. Tedy Bachovy esence nic neléčí – nejsou to léky na naše nemoci, ale pomáhají harmonizovat naši mysl pomocí energie květů jednotlivých rostlin, v ideálním případě dřív, než se nějaká nemoc projeví. Pokud již nemocní jsme, pomáhají ulevit naší mysli, tělo tak získá více energie a snáze se s nemocí vyrovná.

Používají se obvykle ve formě kapek, které si kapeme několikrát denně přímo do úst, nebo do sklenice s vodou. Bachovky lze využít jak pro okamžitou pomoc, tak i dlouhodobě. Kombinuje se jich většinou více dohromady a sestavení aktuální konkrétní individuální kombinace je dobré nechat na některého ze zkušených poradců.

Tou nejznámější a nejpoužívanější esencí, která si zaslouží místo v domácích i cestovních lékárničkách či v dámské kabelce, je Originální směs Dr. Bacha. Říká se jí také krizová esence, krizové kapky či krizovka, rescue remedy atd. V jedné jediné lahvičce je skrytý opravdu kouzelný účinek 5 různých rostlinek. Stačí pár kapek do vody nebo přímo do úst, opakovat podle potřeby i několikrát denně (až případně každou půlhodinu), až do odeznění příznaků stresu. Je výborná pro zklidnění sebe sama, ale i dětí a zvířat na cestách, při nespavosti, v období zkoušek ve škole, při letních bouřkách i ohňostrojích, při úrazech, zkrátka v jakýchkoliv okamžicích, kdy nám akutně není dobře, jsme mimo svou zónu komfortu. Pro děti a naše domácí mazlíčky bývá pak příjemnější verze malinkatých nasládlých perliček na sacharózové bázi bez alkoholu.

Obsahuje devaterník penízkovitý, který nám pomáhá okamžitě zpracovávat paniku a strach, bílou lesní révu, která nás ukotvuje v přítomném okamžiku, abychom se byli schopni soustředit opravdu jen na to podstatné, netýkavku žláznatou pro zklidnění vnitřního napětí a stresu. Slíva třešňová se hodí, pokud nám naše myšlenky vyvolávají strach opravdu až k zbláznění a snědek okoličnatý integruje (sjednocuje a uklidňuje) šoky jako takové. Ať již následkem fyzického úrazu, psychického traumatu nebo i z deziluze.

Na trhu lze koupit Bachovky zpracované různými výrobci. Při velmi pracném pátrání lze dohledat, že běžně nabízené esence obsahují 0,25 – 0,4% podílu mateční esence, ale ta prapůvodní receptura, kterou Dr. Bach zveřejnil ve své první knize Dvanáct léčitelů, obsahuje až 7% mateční esence v každé lahvičce.

7% esence podle originální receptury Dr. Bacha, za kterými opravdu stojíme, proto dovážíme z Německa, z oblasti Bodamského jezera, z malé rodinné firmy, jejíž majitelé sami rostlinky opatrují (paní magistra lékárnice je osobně ručně sbírá) a zpracovávají. A jsem moc ráda, že jsme na vlastní oči viděly nejen, jak rostlinky rostou, ale i výrobní prostředí. Doufám, že i Vy na našich stránkách najdete jasnou kvalitu a hlavně – soulad s přírodou, jednotu, zkrátka Energii rostlin. Tak se jmenuje i značka, pod jejímž jménem jsou Bodamské Bachovy esence v ČR a na Slovensku ke koupi. Samozřejmě kromě kompletního sortimentu za férovou cenu nechybí ani oblíbené směsi: krizová esence, směs Dobrou noc a klidné sny či Veselá škola. Nabízíme i semináře a poradenství, setkáváme se nejen v prostorách v Mukařově u Prahy, ale i při různých povídáních a výstavách v rámci celé ČR.

Ráda bych Vás také ještě pozvala k setkání nad řádky na tomto portále – u povídání o jednoduché lékárničce ze 7 esencí a jejím využití v každodenním životě, které je daleko snazší, než používání celého systému 38 esencí. 

Bachovky nám zprostředkovávají a zrcadlí jednoduchost přírody, ke které se mnozí z nás právě v této době snaží vracet, my se snažíme je přiblížit lidem tak, aby se staly právoplatnými průvodci nejen dospělých, ale i světa dětí či zvířecí říše. Více informací, kompletní sortiment i možnost přihlášení se k našim Novinkám najdete na www.energierostlin.cz nebo na facebooku (@esenceDr.Bacha). Těším se na Vás, Bc. Lucie Marešová.