Batohy Kånken Art vám přináší kousek umění každý den

Nechte se na vlastní oči přesvědčit o tom, že outdoorové vybavení nemusí být ani trochu nudné. Společnost Fjällräven vám totiž představí svůj nejnovější počin kolekci Kånken Art, která celá vznikla pod rukami švédské umělkyně Moa Hoff.

Batohy Kånken jsou jednoznačně ikonické. Díky jejich charakteristickému vzhledu, který si udržují již od roku 1978, je identifikujete naprosto kdekoliv hned na první pohled. Tyto batohy začínaly na postu školní aktovky, ale pro svou pohodlnost a kreativní provedení se vypracovaly až na společníky na cesty i běžné všední dny všech věkových kategorií. Ačkoliv si totiž batohy Kånken zachovaly svou tradiční podobu, jejich design se stále mění s každou další kolekcí. A nejnovější téma, se kterým se nadaní umělci museli popasovat, bylo „zpracování osobního vztahu k přírodě“. A umělkyně Moa Hoff se s tímto zadáním poprala naprosto na jedničku.

Moa Hoff vyrůstala v blízkosti lesa, a proto má k němu vytvořený hluboký vztah. Jako dítě dlouho věřila, že stromy žijí svým vlastním tajným životem, a právě tuto svou lásku a víru se rozhodla zpodobnit do nejnovější kolekce Kånken batohů. Do jednotlivých obrázků zapracovala své vzpomínky na horský výšlap s otcem. Inspirovala se svěžími barvami a malými horskými břízkami, jež toho dne viděla. A protože tato umělkyně vše dělá ručně, vzniklo pod jejíma rukama naprosto jedinečné dílo. Nové, jednoduché a přitom hravé.

Už od července 2020 máte možnost získat batoh Kånken Art nebo Kånken Art Mini. Slušivý kabátek vašemu počítači zase poskytne Kånken Art Laptop. Zakoupit půjdou též drobné doplňky jako je penál Kånken Art Pen Case nebo peněženky Kånken Art Travel Wallet a Kånken Art Card Wallet. Na cestách se pak bude jistě hodit toaletní taštička Kånken Art Toiletry Bag.

 

Navíc kromě originálního a praktického kousku získáte na své konto i dobrý skutek. Koupí výrobků z kolekce Kånken Art totiž přispíváte na projekt Artc Fox Iniciative, který podporuje programy zaměřené na ochranu přírody.