NEWS & ARTICLES

Bezbolestná krása?

Posledních zhruba deset let zažívá estetická medicína celosvětově boom neinvazivních technik. K těmto účelům bylo vyvinuto ohromné množství přístrojů, které do určité míry nahrazují radikální plasticko-chirurgické úpravy. Ne vždy ale přinášejí očekávaný efekt. Nabízíme přehled novinek, za něž se staví odborníci.

Přestože neinvazivní a miniinvazivní techniky nemají zdaleka tak dobrý a trvalý výsledek jako plasticko-chirurgické úpravy či razantní zákroky vysokovýkonnými lasery, dává jim řada lidí přednost,“ vysvětluje MUDr. Marta Moidlová, primářka pražské kliniky LaserPlastic.

„Zejména proto, že omezení po zákroku je buď minimální, velmi krátkodobé či žádné, zákrok navíc většinou doprovází mnohem menší bolestivost, krátká či žádná doba hojení a hlavně zanedbatelné či velmi malé riziko vedlejších nežádoucích účinků.“

Nevýhodou je podle lékařky často nedostatečný efekt, potřeba kúry opakovat a jednotlivé typy ošetření kombinovat. Výhodné jsou proto kliniky, které nabízejí co nejširší rejstřík estetických zákroků pod jednou střechou. Zákroky je třeba vybírat individuálně a vše probrat s lékařem. „Problematika je dnes již velmi složitá,“ upozorňuje Marta Moidlová.

„Na jedné straně je opravdu veliká škála nabídky, na druhé straně ale tento boom přináší řadu výrobců nekvalitních přístrojů a preparátů a je třeba též rozlišit mezi zařízeními kosmetickými a lékařskými, které se svou účinností liší. A neplatí, že levnější = stejně dobrý jako drahý.“

OBLIČEJ, KRK A DEKOLT

PROTÉGÉ OBNOVUJE KOLAGEN

Hitem letošního roku je procedura pomocí přístroje Protégé k dlouhodobému omlazení pleti. Jeho hlavní předností je schopnost obnovovat kolagen v pokožce, a to pomocí patentované metody cíleného působení duální energie.

„Protégé odstraňuje a vyhlazuje vrásky kolem úst, očí, na krku a dekoltu. Zvýrazňuje kontury obličeje a provádí viditelný facelifting bez zásahu invazivní chirurgie,“ říká estetický chirurg MUDr. Michael Entner, který sám technologii ve svém kosmetickém salonu v centru Prahy používá. Podle něj je přístroj vhodný pro každého, kdo začíná pociťovat stárnutí pleti a touží po omlazení. Účinky Protégé jsou viditelné okamžitě a výsledky jsou dlouhotrvající.

PLAZMALIFTING REGENERUJE KOŽNÍ BUŇKY

Plazmalifting neboli omlazení vlastní plazmou je převratná metoda, která pomáhá účinně regenerovat kožní buňky, vyhladit vrásky, zpevnit silně povolenou pleť a zastavit proces stárnutí. Metodu lze využít také k regeneraci jizev a k doléčení pokožky po estetických zákrocích. Lékař odebere klientovi malé množství krve, kterou smísí s patentovanou gelovou látkou a ve speciálním přístroji oddělí plazmu od krve.

Výslednou látku (PRP) lékař použije při aplikaci rejuvenačních technik, např. mezoterapie, nebo jako výplňový materiál. Zákrok je bezbolestný, protože na oblast vpichu je předem nanesena anestetická znecitlivující mast. Tajemstvím plazmaliftingu je vlastní krev, respektive její část – krevní plazma. Procesy omlazení se nastartují zcela přirozenou cestou, rekonvalescence není nutná. Nabízí např. Asklepion, Klinika plastické a estetické chirurgie v Praze.

KRYOLIPOLÝZA NIČÍ TUKOVÉ BUŇKY

Za revoluční technologii ve tvarování postavy, zejména břicha a nohou, je mezi odborníky považována tzv. kryolipolýza. „Jedná se o proces liposukce ochlazováním tukových buněk pomocí přístroje americké společnosti Zeltiq Coolsculpting, která tuto technologii vyvinula,“ vysvětluje MUDr. Pavel Boček, specialista z kliniky Yes Visage.

„Výsledky jsou impozantní. Odstraněné tukové buňky jsou pryč, a jakmile klient dosáhne stabilní hmotnosti, je výsledek trvalý.“ Díky speciálnímu aplikátoru dochází k velkému záběru tukové tkáně, což vede k maximální redukci tuku. Nabízí např. Yes Visage, Klinika estetické medicíny a plastické chirurgie v Praze.