Bezobalová kosmetika Lush je trendy a šetří životní prostředí

Dokážete si představit rtěnku či make-up bez obalu? Jestliže ne, pak vás jistě zaujme náš článek o bezobalových veganských produktech, které nabízí firma LUSH. Otestovali jsme make-upy, korektory, rozjasňovače i rtěnku a dnes se vám budeme snažit prezentovat jejich přednosti i stinné stránky. Značka LUSH nabízí koupelové bomby, nahaté sprchové gely i další originální vychytávky pro náš každodenní život. My se ale dnes zaměříme na dekorativní kosmetiku, která je přísně veganská, její složení tvoří většinou olejová báze. Její hlavní složky jsou z velké části přírodní a některé dokonce v bio kvalitě. Naprostou samozřejmostí jsou čerstvé ingredience, ze kterých se vyrábí veškeré produkty LUSH. Nejsou testovány na zvířatech a jsou přátelské nejen k vaší pokožce, ale i k citlivým očím. 

Mezi zajímavé bezobalové produkty dekorativní kosmetiky patří make-upy. Ty nesmí chybět ve výbavě žádné moderní ženy. Make-upy LUSH jsou prodyšné, neucpávají póry, vyberete si ze 40 odstínů s přirozeným "studeným" podtónem. My jsme vyzkoušely 2 odstíny - Slap Stick 13C, který je stejně tak jako ostatní odstíny středně krycí. Obsahuje 15% pigmentu a 45% indonéského kokosového oleje, a Slap Stick 16W. Oba odstíny jsou světlejší a výborně se hodí jako podklad pro další líčení. Obsah arganového oleje se postará o hydrataci pokožky. Oba make-upy hodnotíme na výbornou díky jejich vláčné struktuře, jsou mastnější, skvěle se roztírají. Každý z nich pořídíte za 595 Kč.  

Při líčení nezapomeňte ani na multifunkční korektor, který zakryje drobné vady. My jsme použily Trix Stick 10C s levandulí, který lze nanést na lícní kosti i pod oči. Obsahuje vosk candelilla, ten se postará o dlouhodobou výdrž korektoru. Aloe vera zklidní pokožku a extra panenský kokosový olej ji zjemní a zhydratuje. Pokud chcete rozjasnit pokožku, vyberte světlejší odstín, než je vaše přirozená barva pleti, pro zvýraznění stínů a hloubky zvolte odstín tmavší. Korektor můžete nanést malými tahy přímo na místo, které chcete zvýraznit či naopak zakrýt nebo ho můžete rozehřát o hřbet ruky a poté aplikovat houbičkou. Podobné vlastnosti má i korektor Trix Stick 14N. Oba vyzkoušené korektory jsou mastnější, skvěle se s nimi pracuje a stejně tak jako make-upy netvoří na obličeji masky a nezvýrazňují vrásky. Za nás dostávají číslo 1! Pořídíte je za cenu 379 Kč / ks.

Nejste vyloženě líčící se typ a make-upy či korekční tyčinky vám nic neříkají? I pro vás máme malý zázrak, který vaši pleť rozzáří a zkrásní. LUSH nabízí bezobalové rozjasňovače, které vám navíc umožní dosáhnout ideálního vzhledu s minimálním úsilím za krátkou dobu. V nabídce je rovnou pět odstínů překypujících ingrediencemi, jež budou hýčkat vaši pleť. Vyzkoušely jsme Linnet Glow Stick - tuhý rozjasňovač s broskovým nádechem. Pro jemný vzhled naneste rozjasňovač prsty na nos a lícní kosti a rozetřete štětcem. Chcete-li zazářit na párty či plese, naneste rozjasňovač přímo tyčinkou - výhodou je, že ho můžete použít i pod obočí nebo v dekoltu a jemně rozetřete poklepáním prsty. Na výbornou hodnotíme jeho tvar, který je ideální k nanášení a stínování a stejně tak jako předchozí produkty má lehkou texturu. Zkusily jsme ho nanést pod obočí, kde skvěle rozzářil naši pleť, dále na lícní kosti a další obličejové partie, kde udělal stejně perfektní službu. Zakoupíte ho za cenu 379 Kč.

Velkou zajímavostí a novinkou jsou rtěnky bez obalu. Neumíte si je představit? Jsou to vlastně náplně do rtěnek, obsahující černý vosk. Obal od rtěnky, který již máte doma, pečlivě vymyjete a do něj vložíte po sloupnutí spodní části vosku tuto náplň do rtěnky. Teprve poté sloupnete zbytek vosku. Náplň pasuje do většiny rtěnkových obalů. Obsahuje mimo jiné bio jojobový olej, díky kterému jsou náplně vláčné. Brokolicový olej lisovaný za studena dodá vašim rtům tu pravou péči a hydrataci. My jsme vyzkoušely odstín Jeju, který měl na první pohled krásnou barvu. Bály jsme se, že rtěnku při vyloupnutí z vosku zlomíme nebo jinak poničíme, ale šlo to hladce. Bohužel však její barva byla nevýrazná, rtěnka není parfemovaná a na rtech není moc příjemná, měly jsme pocit, jako bychom na nich měly vosk. Z nahaté dekorativní kosmetiky hodnotíme tento produkt nejhůře. Náplň do rtěnky pořídíte za 279 Kč.

Spoluzakladatelka společnosti LUSH, Rowena Bird

Spoluzakladatelka společnosti LUSH, Rowena Bird

LUSH je zastáncem bezobalové kosmetiky, protože i tak je v našem světě obalů, kam se člověk podívá. Spoluzakladatelka společnosti, Rowena Bird, věří, že ukončení naší nadměrné spotřeby plastů může začít u obalů kosmetických produktů. "Mým cílem je, aby se výrobek neprodával nutně ve vlastním obalu," říká Rowena. "Mám na mysli to, že časem třeba musíme zlikvidovat výrobek, protože už není dostatečně čerstvý. Ale stačilo by vyhodit vlastní výrobek, nikoli výrobek a spolu s ním i jeho obal. Nevyhazujeme tedy žádné plasty."