NEWS & ARTICLES

CARTIER LIBRE: nová kolekce hodinek vysokého šperkařství

Nová kolekce dámských hodinek Cartier Libre se zrodila z touhy hrát si s ikonickými tvary domu Cartier. Protažené, zmáčknuté i úmyslně deformované, jednotlivé linie jsou transformovány do kouzelných a nespoutaných tvarů plných fantazie. Pět limitovaných modelů hodinek vysokého šperkařství, které spojuje vedle kreativity a řemeslného umu zejména okamžitě rozeznatelný rukopis Cartier.

Doposud nespatřené tvary promítnuté do hodinek Baignoire a Crash – narušené proporce, zvýrazněný objem a prodloužené linie – Cartier se s novými modely pustil na dobrodružnou cestu plnou extravagance s cílem osvěžit svůj vlastní hodinářský repertoár. Vzácné materiály a kontrastující barvy jsou úchvatně ženské, s minimalistickým designem.

Baignoire Interdite

Baignoire Interdite
Chcete-li zmást oko, otočte oválný číselník hodinek Baignoire napříč zápěstí. Při pohledu na hodinky Baignoire Interdite zrak mihotá mezi horní částí s velkými římskými číslicemi na pouzdru, potaženými
lesklým ADLC, a spodní částí, ve které se střídavě schovávají a objevují ručičky na černém ciferníku v diamantové lunetě. Nesporná elegance klasické estetiky s láskou ke svobodě.

Bílé zlato, luneta osazená diamanty, ADLC, quartzový strojek, očíslovaná limitovaná kolekce 50 kusů.

Baignoire Débordante

Baignoire Débordante
Mistrovská práce s materiálem dala vzniknout umělecké architektuře hodinek Baignoire Débordante. Zlatý prstenec okvětních lístků kolem pouzdra hodinek je bohatě zdobený vzácnými kameny kombinující bílé diamanty a černé spinely. Podlehněte objemu i třpytu drahokamů a vychutnejte si kouzelně ubíhající čas.

Bílé zlato, pouzdro osazené diamanty a černými spinely, quartzový strojek, očíslovaná limitovaná kolekce 50 kusů.

Baignoire Infinie

Baignoire Infinie
Vezměte hodinky Baignoire Allongée a ponechejte pouze jejich křivky. Protáhněte pouzdro do šířky, přibližte střed a pohled zaměřte do středu hodinek. Zahrajte si v kostky s nerovnováhou a propadněte
kouzlu třpytivých kružnic osazených obdélníkovými diamanty bagetového brusu, bílou perletí, perletí z Tahiti a černými spinely. Temně černý ciferník obklopuje luneta po obvodu zdobená diamanty. Hodinky
Baignoire Infinie jsou se svými extrovertními proporcemi samy o sobě oslňujícím klenotem.

Bílé zlato, pouzdro osazené diamanty, černými spinely a perletí, quartzový strojek, očíslovaná limitovaná kolekce 20 kusů.

Baignoire Etoilée

Baignoire Etoilée
Křišťálová kaskáda třpytivých diamantů a černých spinelů propouštějící světlo, které se vlní a odráží na kůži své nositelky. Černá barva přechází v kontrastní bílou, vnášejíce pohyb a iluzi okolo drobného
ciferníku osazeného dvěma řadami kamenů.

Bílé zlato, pouzdro osazené diamanty a černými spinely, quartzový strojek, očíslovaná limitovaná kolekce 15 kusů.

Estetika jako žádná jiná, popírající jakoukoliv kategorizaci. Rysy domu Cartier, ať už jasně viditelné, či postřehnutelné pouze okem znalce, jsou absolutní zárukou autenticity. Výsledek je radikální, troufalý a paradoxní, vymezující tenkou linii mezi elegancí a výstředností.