NEWS & ARTICLES

Centrum Černý Most otevřelo dětský svět Maxíkov

Centrum Černý Most minulý týden otevřelo nové dětské hřiště Maxíkov. Na ploše 450 m 2 si může najednou hrát 230 dětí od novorozeňat až po jedenáctileté školáky. Na malé návštěvníky zde ve čtyřech zónách čeká nejen zábava, ale také informace o naší přírodě. Dobrodružným světem je provede maskot tygřík Maxík. Právě po něm nese název i celé hřiště – Maxíkov.

Herní prostor se skládá ze 4 speciálních destinací, z nichž každá nabízí jiný druh dobrodružství a všechny jako celek jsou inspirovány přírodními prvky.
Ostrovy: První část je určena pro celou rodinu, kde si mohou všichni odpočinout. Tento prostor zároveň skýtá ideální místo pro pořádání dětských programů. Ve spodní části je ukryto výsuvné pódium a hlediště pojme najednou až 100 lidí.
Jezírko: Tato část je určena pro nejmenší děti do věku 3 let. Celé prostředí je inspirováno vodními proudy řek a navazuje na motiv vody u ostrovů. Jezírko obsahuje interaktivní elementy k stimulaci smyslových schopností. Světýlka a zvuky se rozezní, jakmile na ně dítě stoupne nebo se jich dotkne.
Les: Ten evokuje nejhustší oblasti lesa a děti si zde mohou vyzkoušet prolézačky inspirované stezkami v korunách stromů. Prostor poskytuje ideální možnosti pro šplhání, skákání, plazení či držení rovnováhy. Děti ve věku od 4 let zde mohou překonávat malé kmeny, přecházet provazový most či na laně vyšplhat na stromy.
Hnízdo: Pro nejstarší děti od 6 let je určena nejatraktivnější část celého Maxíkova. Prolézačky jsou inspirovány spletitým hnízdem divokého ptactva a poskytují mnoho zábavných zákoutí. Hnízdo visí přes balkon ve 3. patře a z přízemí poskytuje zajímavý náhled do atrakce.

Děti i dospělí si mohou Maxíkov vyzkoušet na vlastní kůži každý den od 9.00 do 21.00 hodin. Vstup je pro všechny zájemce zdarma.