Cenu za nejlepší rodinný boutique hotel v Evropě získala moravská Villa Memories

redakce
04. Leden 2019

Pouhých osm pokojů skýtá romantický hotel Wellness & Spa Boutique Hotel Villa Memories, který najdete uprostřed Hostýnských vrchů a jež se v listopadu loňského roku stal nejlepším rodinným butikovým hotelem v Evropě. Celosvětově se ve své kategorii umístil v první čtyřce, čímž se zařadil po bok luxusních destinací na Kostarice, v Thajsku a na Bali. "Do této soutěže nás navrhla naše klientka z Velké Británie. Tolik se jí u nás líbilo, že se díky jejímu pozitivnímu ohlasu ozvala organizace Boutique Hotel Awards, která k nám na týden poslala své auditory. O výhře jsem se dozvěděl o několik měsíců později, shodou okolností jsem ten den slavil ve vile své narozeniny s rodinou," popisuje celou událost majitel Martin Ditmar. A že konkurence byla veliká. Soutěže se zúčastnilo na 300 podobných zařízení z 80 zemí celého světa.

 

Pořadatelé prestižní soutěže Boutique Hotel Awards zhodnotili Villu Memories jako "Afrikou inspirované útočiště objevené uprostřed českého venkova". Zároveň vyzdvihli neokoloniální ráz interiérového designu, kterému dominují dřevěné prvky, množství a kvalita služeb pro hosty nebo například skvěle zásobený vinný sklep. Majitel se svěřil, že původně šlo o rodinný dům, který pomocí architektů přetvořil tak, aby se v něm i on sám cítil dobře. Hotel vznikl v roce 2014, od té doby si ho oblíbili klienti z České republiky i z ciziny. Každý zde najde maximální komfort a nejmodernější vybavení. Nápad vytvořit butikový hotel se majiteli zrodil v hlavě při cestování po Jihoafrické republice. Interiér domu prozrazuje lásku k Africe, hosté zde najdou nadstandardní servis nejen v podobě relaxačního centra s bazénem či saunou. Na děti zde čeká hajný, rybář či včelař, kteří je zasvětí do poznání přírody. Dospělí se mohou zatím oddat golfu nebo si užít masáž, lekci jógy, jízdu na koni či grill academy.

 

"V tomto projektu jsem nechal kus svého srdce, promítly se do něj moje zážitky z cest a mé touhy. Když přijedete, zavře se za vámi brána a ocitnete se v jiném prostředí. Snažíme se, aby se u nás klienti opravdu cítili jako doma. A tak například hostům schováme jejich načatou lahev kvalitního koňaku a když přijedou příště, mají ji přichystanou ve svém pokoji. Jsou i tací klienti, kteří si u nás nechávají i rozečtené knihy," odhaluje pan Ditmar.

Jako odkaz na Afriku si ve Ville Memories můžete vychutnat také prvotřídní jihoafrická vína. Vinný lístek sestavovala špičková degustátorka Elsie Pells z Kapského města. Tato žena se mimo jiné pyšní tituly Cape Wine Master či Australasian Wine Master, zasedá v mezinárodních vinařských porotách, přednáší a degustuje po celém světě. Náročné klientele již nestačí pětihvězdičkový servis, ale ráda se kromě luxusu též obklopí soukromím, proto popularita butikových hotelů v poslední době tak stoupá. Spíše než předimenzované resorty klienty láká možnost vytváření vzpomínek. Villa Memories je místem odpočinku, relaxace a krásného času stráveného s těmi, které milujete.

 

Martin Ditmar, majitel hotelu, přebírá cenu

Martin Ditmar, majitel hotelu, přebírá cenu