Česká kozí Kosmetika Capri se objeví na festivalu Kamba v Táboře

Tezera Švecová
29. Květen 2019

Ve dnech 7. - 9. června 2019 se bude v jihočeském Táboře konat již třetí ročních festivalu Kamba, který má za úkol inspirovat a poradit všem, jak být v životě v rovnováze. Představí se celkem 25 řečníků, ti se postupně vystřídají během 3 inspirativních dnů plných workshopů, přednášek a doprovodného programu.

Fotografie z 2. ročníku festivalu Kamba

Fotografie z 2. ročníku festivalu Kamba

Mezi řečníky se objeví i Ing. Jitka Poláková, ředitelka firmy Kosmetika Capri, která se svou přednáškou vystoupí 9. června v 10.30. Paní Polákovou pozvala přední česká celostní lékařka MuDr. Danka Eklová, která se přednášky též zúčastní a obě budou téma vzájemně doplňovat.

Ing. Jitka Poláková

Ing. Jitka Poláková

Ing. Jitka Poláková poodhalila, čeho se bude její přednáška týkat: "Rodíme se jako 100% člověk a umíráme jako 90% bakterie. Budu mluvit o mikrobiomu a o tom, jaký má vliv na naše zdraví a celkovou rovnováhu těla. Jelikož mým oborem je již 24 let kosmetika obsahující vysoký podíl látek z kozích surovin, zaměřím se na mikrobiom pokožky, který mě obrovsky zajímá. Vědecké testy totiž ukázaly, že vysoký obsah kozího mléka, syrovátky a tedy i mléčných bakterií a oligosacharidů v kosmetických produktech reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky."

Fotografie z 2. ročníku festivalu Kamba

Fotografie z 2. ročníku festivalu Kamba

Kolostrum, kozí syrovátka a kozí máslo

Paní Poláková zároveň vysvětluje význam důležitých surovin použitých v kozí Kosmetice Capri: "Kolostrum je první mléko po narození mláděte, obsahuje bioaktivní látky nezbytné pro růst.Tyto látky chrání před vznikem zánětlivých onemocnění a napomáhají hojení a obnově tkání. Kolostrum je jediným přirozeným zdrojem dvou růstových faktorů, které podporují množení a regeneraci buněk. Kozí syrovátka je zdrojem probiotik (mléčné bakterie) i prebiotik (výživy pro mikroorganizmy). Podporuje hydrataci kůže, zabraňuje jejímu vysušování, zlepšuje její prokrvení a tím i její odolnost. Obsahuje značné množství kyseliny mléčné a citrónové, které se podílejí na regulaci látkové výměny buněk, zlepšují mikrocirkulaci a hydrataci pokožky, atd. Působí na pokožku tak, že jí omlazují, vyhlazují a zvláčňují. Přítomné antioxidanty (selen, taurin) zvyšují odolnost pokožky proti UV záření. Kozí máslo má díky svému jedinečnému složení tuků schopnost pronikat do kůže pomáhat penetraci účinných látek rozpustných v oleji."

Ing. Jitka Poláková

Ing. Jitka Poláková

Paní Poláková dále uvedla, že produkty Kosmetiky Capri na festivalu představí profesionální kosmetička Zuzana Kučerová. Zájemcům vysvětlí, jak kosmetiku používat a poskytne příjemnou masáž rukou. Kosmetika Capri zahrnuje značky La Chévre a Le Chaton, které svým klientkám poskytují péči již 24 let a to nejen v oblasti krásy, ale i zdraví. Kosmetika Capri dále spolupracuje s Mamma HELP centry, kozí kosmetika má totiž velmi pozitivní vliv na pleť i po náročné onkologické léčbě. Momentálně vzniká nová značka Capramedic, která bude mít ve svém portfoliu ty nejúčinnější produkty. Navštivte druhý červnový víkend festival Kamba v Táboře a vyzkoušejte produkty Kosmetiky Capri.