Chcete zažít na Silvestra ten nejlepší gurmánský zážitek? Zavítejte do průhonické restaurace Paloma!

Klára Kudrnáčová
27. Červenec 2018

Restaurace Paloma, která je mladší sestrou francouzské restaurace oceněné dvěma michelinskými hvězdami, byla otevřena teprve nedávno. Za projektem stojí Monika Babišová, která o svém díle říká: „Rádi bychom, aby zážitek našich hostů z restaurace a hotelu byl nezapomenutelný nejen z pohledu gastronomie, ale i designu a služeb.“

Podávají zde jedinečné menu, které uspokojí i ty nejnáročnější z vás. Připravuje jej francouzský šéfkuchař Nicolas Decherchi. Právě jeho umění bylo v sesterském restaurantu ve francouzském Mougins oceněno dvěma michelinskými hvězdami. Sekunduje mu francouzský šéfcukrář Yohan Jara. Spolu mají ambice na získání prestižního michelinského ocenění i v Palomě.

Silvestrovské menu Nicolase Decherchiho, stejně tak jako à la Carte menu, je ochutnávkou toho nejlepšího, co šéfkuchař nabízí. Jak sám Nicolas říká: „Jídlo, to jsou pro mě především emoce, spojené s krásnými chvílemi, které trávím se svými blízkými. Rádi bychom, aby tyto příjemné emoce zažívali také naši hosté.“

Na začátek rozehraje Vaše chuťové buňky Amuse Bouche v podobě Parmice nachové (Rouget) s čerstvou bazalkou a piquillo papričkou. Po něm si pochutnáte na Carpacciu z langustýn, Mušlích sv. Jakuba „Label Rouge“ a Granité ze šampaňského. Na tomto vysoce gurmánském menu nebudou chybět ani Macaroni se sladkovodním rakem a krevetami, Sýr Fourme d’Ambert nebo Konfitované mandarinky s kaštanovou emulzí. Sladkými tečkami budou Křupavé millefeuille s krémovou čokoládou Nyangbo a jemným „Panettone“ krémem a Delikatesy Paloma.

Cena tohoto menu je 7 400 Kč za osobu a nejsou v ní zahrnuty nápoje. Z nich si můžete dát nějaké z nepřeberného množství kvalitních vín, která v Palomě nabízí. Vychutnat si můžete luxusní vína z Francie, Itálie, Německa, Rakouska, Česka a Maďarska. V tento výjimečný večer může být dokonalým společníkem třeba nejstarší láhev z tamější vinotéky, která je z roku 1929! A aby byl i závěr večera na úrovni, můžete se po silvestrovské večeři ubytovat v jednom z deseti unikátních pokojů v boutique hotelu, který se nachází přímo v objektu. Cena za tento silvestrovský balíček zahrnující ubytování s večeří pro 2 osoby činí 19.990 Kč na osobu.