Chuť číst i naslouchat probouzejí umělecké knihy z nakladatelství Meander

redakce
14. Prosinec 2018

V nakladatelství MEANDER vycházejí výjimečné knihy, které pravidelně získávají mnohá ocenění v domácích i zahraničních literárních soutěžích, ať již to je Nejkrásnější česká kniha roku nebo soutěž Magnesia Litera. Zajímavé knihy, jaké ve světě nenajdete, nabízí čtenářům zakladatelka Iva Pecháčková již od roku 1995. Autory vybírá nakladatelka většinou sama a ve spolupráci s nadanými výtvarníky i grafiky z tohoto doma i ve světě uznávaného nakladatelství vycházejí díla, jež nesou punc jedinečnosti.

 

Zakladatelka Ivana Pecháčková

Zakladatelka Ivana Pecháčková

Každý nový titul z Meandru čeká dlouhá cesta. „Krásná knížka musí splňovat mnohá kritéria. Je velká škoda, když zjistíte, že některá knížka je krásná jen po výtvarné stránce, ale uvnitř nic není. Kolikrát to u dětských knížek vidím, chybí jim příběh. Přečtete ji a na konci se nic neuděje, nemá žádné poselství. A platí to samozřejmě i naopak. Máte skvělý text, a pokud si s ním ilustrátor nerozumí, je po kráse. Také si myslím, že se na knihách v mnoha nakladatelstvích mohlo více redakčně zapracovat,“ říká Ivana Pecháčková, kterou všichni zainteresovaní znají jako velmi náročnou nakladatelku, spisovatelku a překladatelku téměř tří desítek knih. Nakladatelství Meander oveřelo svoje první designové knihkupectví začátkem prosince. Ve Vratislavově ulici pod Vyšehradem se budete moci kochat novými tituly z předvánočního edičního plánu. A jaké to budou?

Lingvistické pohádky a Jiné taje opic

Druhé vydání oblíbených Lingvistických pohádek, ve kterých si Petr Nikl vyhrál s jazykem - čeština je k tomu opravdu mimořádně vhodná - dá se na ní vyřádit s písmenky, slovy i větami (Pohádka o X, Holá pohádka atp.) nebo třeba zvukomalbou. Tvorba »jazykohravých« pohádek se vyvíjela také podle toho, jaká groteskní zvířata, písmena nebo kombinace obojího v Niklově skicáři vznikají. Ilustrací se ujal sám autor. Knihu s 56 stranami pořídíte za 360 Kč. Petr Nikl se též pyšní druhou knihou Zlatou stuhou ověnčených a na prestižní cenu Czech Grand Design nominovaných Jino tajů opic s názvem Jiné taje opic. Pokud si pořídíte obě knihy, získáte komplexní opičí atlas včetně opičí abecedy. Knihu Jiné taje opic se 120 stranami zakoupíte za 698 Kč.

Kryštofe, hoď mi žlutou!

Znáte nějaké dítě, které by nemělo rádo lego? Školák Kryštof tráví prázdniny u babičky a dědy ve středověkém domku uprostřed starobylého Tábora. Neuvěřitelné věci se začnou dít, když jej jednou dědeček vezme do muzea na výstavu lega. Napínavá skorodetektivka zaujme každého milovníka lega a obdivovatele husitských bitev. Autorkou knihy je Iva Mrkvičková. 113 stran pořídíte za 298 Kč.