Ciao Spritz, nový osvěžující drink pro nadcházející roční období

redakce
10. Červen 2019

Pro milovníky kvalitních nápojů přináší společnost Rcaffe novinku Ciao Spritz, což je osvěžující drink, který se výborně hodí  pro nadcházející roční období. Tento italský aperitiv, vyrobený podle původní receptury z hroznů odrůdy Glera, rozvine ihned po otevření dokonalou a plnou hořkosladkou chuť, neboť obsahuje přírodní bylinná aromata. Doporučujeme ho konzumovat s ledem, plátkem pomeranče či olivou.

Ciao Spritz a led. Nic víc!

Drink Ciao Spritz je namíchán z nejvybranějších ingrediencí v ideálním poměru přímo v lahvi tak, že jej stačí pouze vychladit, otevřít a podávat. Tento nápoj se stane lahodným společníkem bez nutnosti přidání dalších přísad. Vychutnejte si romantické posezení s partnerem či pozvěte partu přátel na Ciao Spritz! Jeho svěží oranžová barva s odlesky slunečních paprsků vám navodí letní atmosféru, i když bude třeba zrovna pod mrakem.

Koktejl s dlouhou historií

Historie Spritzu sahá do 19. století. Tehdejším zvykem bylo dát si před jídlem skleničku prosecca s likérem bitter. Pro vojáky a diplomaty habsburské říše se v místních vínech vyskytoval příliš vysoký obsah alkoholu, a proto jim hostinští nápoj ředili. Při zvolání „Spritzen“ hostinský jejich víno naředil vodou nebo likérem bitter. Ve dvacátém století se rozšířilo používání sodové vody, což dalo vzniknout receptu na koktejl Spritz. Voda s bublinkami přidala do té doby neperlivému náboji tu správnou jiskru. Drink Ciao Spritz obsahuje 6,8% alkoholu.

Soutěž o 5 lahví Ciao Spritz

Soutěžte s námi o 5 lahví Ciao Spritz!

Soutěžní otázka: V jakých balení se Ciao Spritz prodává? 

1/ 1l a 30l

2/ 0,75l a 20l 

3/ 0,5l a 10l

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 23.6.2019. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.