Čím zaměstnat zvídavé děti o prázdninách? Přece kvalitní knížkou!

Konec školního roku s sebou kromě vysvědčení přinesl i teplé letní dny a s nimi prázdniny pro tisíce školáků, kteří nyní mají možnost si 2 měsíce odpočinout a naplno se pustit do letních radovánek. Pokud jsou vaše děti zvídavé, tak až se dostatečně nabaží bazénů, výletů a dalších fyzických aktivit, jistě si rády sednou a přečtou poučnou knížku. Získají tak znalosti, z kterých mohou čerpat na procházkách přírodou či v budoucím životě.

Je vaše dítě zvídavé a rádo se učí? Pak jistě ocení spolu s vámi knihu, kde se dozví, jak vypadají otisky zvířecích nohou v půdě, blátě nebo ve sněhu. A že takové stopy o nich prozradí více, než si dokážeme představit. Kniha obsahuje stopy savců a plazů z celého světa, od malých přes střední až po ty největší. Zajímavostí je, že v knize najdete stopy v životní velikosti. Některé jsou tak velké, že list musí být rozkládací. Pomocí knihy Stopy zvířat děti prozkoumají stopy rejska, netopýra, skunka, pásovce, bobra, soba, tuleně, aligátora, tygra, medvěda, gorily, žirafy, slona a dalších zajímavých živočichů a mohou s nimi poměřit velikost své nohy. Kniha pro malé stopaře s pevnou vazbou obsahuje 50 stran a zakoupíte ji za 399 Kč. 

Je-li vaše dítě zvídavé a k tomu navíc technického založení, máme pro vás další tip na zajímavou knihu nakladatelství Slovart. V rukách autorů Stephena Biesty a Richarda Platta vznikla velmi zajímavá knížka s názvem Neuvěřitelné pohledy do nitra strojů a staveb, která každého malého technika přenese do nitra jednoho z největších dalekohledů na světě v observatoři Palomar v USA, do ponorky z druhé světové války nebo do parní lokomotivy z 30. let 20. století. Malý čtenář se dozví, jak se žilo na středověkém hradě, jak vypadá vnitřek tanku či obrovské rybářské lodi, jak jsou vyřešené přirozené potřeby astronautů v raketoplánu a mnoho dalších zajímavostí. Průřezy umožní dítěti představit si prostorové umístění jednotlivých částí různých staveb a strojů a u těch největších jsou strany dokonce vyklápěcí. Knihu s 48 stranami pořídíte za 299 Kč.