CINI MINIS® slaví 70leté výročí!

 

Oblíbená značka snídaňových cereálií Nestlé CINI MINIS® má letos důvod k oslavám. Před 70 lety v roce 1950 vznikl její přímý předchůdce značka Cinnamon Toast Crunch. Na českém trhu značka CINI MINIS® nyní nabízí několik druhů oblíbených skořicových čtverečků, jak ve formě klasických snídaňových cereálií, tak i v podobě cereálních tyčinek.

Je to již 70 let, co světlo světa spatřila značka Cinnamon Toast Crunch, předchůdce dnešních celosvětově známých cereálií CINI MINIS®. Oblíbené skořicové čtverečky byly uvedeny na americký trh v roce 1950, v devadesátých letech poté přišly tyto cereálie pod novým, dnes již všemi známým názvem CINI MINIS® i do Evropy. V dnešní době jsou cereálie Cinnamon Toast Crunch stále k dostání ve Spojených státech, Kanadě i ve vybraných obchodech u nás. 

K letošnímu 70. výročí si značka připravila 7 zajímavostí o oblíbených a „šíleně skořicových“ čtverečcích. Věděli byste některé z nich? 😉

  1. CINI MINIS® obsahují nejen celozrnnou pšeničnou mouku, ale také rýžovou mouku, díky které jsou tak šíleně křupavé.

  2. Cereálie CINI MINIS® neobsahují žádná umělá aromata.

  3. Třiceti gramová porce klasických CINI MINIS® obsahuje 191 miligramů vápníku, což je skoro čtvrtina jeho doporučeného denního příjmu.

  4. Svůj originální tvar a chuť mají CINI MINIS® proto, aby připomínaly oblíbenou snídani – skořicové toasty. 

  5. Na území Evropy se CINI MINIS® těší velké oblibě ve Spojeném Království, Německu, Polsku a v zemích střední Evropy.

  6. V České republice jsou CINI MINIS® nejoblíbenější Nestlé cereálie na trhu a ročně se prodá i více než 1 milion balení.

  7. Ve Spojeném Království se CINI MINIS® jmenují Curiously Cinnamon.

Produkty značky Nestlé CINI MINIS® lze na pultech obchodů najít v mnoha dostupných velikostech a příchutích. Kromě klasických variant Nestlé CINI MINIS® v 250g či 450g balení si lze ke snídani dopřát také jahodové STRAWBERRY MINIS®, sušenkové GOLDEN MINIS® či plněné polštářky CINI MINIS® CRAZYCRUSH. Lahodné skořicové čtverečky si je možné vychutnat také jako tyčinku CINI MINIS®, která je ideální svačinou nejen do školy, ale také do práce či na výlet. 

 

Nestlé Cini Minis | Značka | Nestlé Cereálie (nestle-cereals.com)