COS otevírá OPEN SKY

Klára Kudrnáčová
16. Duben 2018

Londýnská módní značka COS dnes v Miláně odhaluje velkoformátovou skulpturální instalaci Open Sky, kterou vytvořil americký umělec Phillip K. Smith III speciálně pro největší přehlídku designu Salone del Mobile. Instalace bude pro veřejnost otevřena po dobu trvání milánského Design Weeku, tj. ve dnech 17. až 22. dubna 2018.

„Když jsme se poprvé setkali s dílem Phillipa K. Smithe III, inspirovalo nás, jak jeho práce interagují se svým přirozeným prostředím. To, co vytvořil, nám umožňuje vnímat svět kolem nás z jiného úhlu. Jeho přístup se v mnohém shoduje s naší filosofií vytváření subtilního a promyšleného designu. Naše vnímání krásy je utvářeno právě takovými uměleckými zážitky, a proto máme velkou radost z toho, že dnes můžeme otevřít Open Sky,“ uvedla Karin Gustafsson, kreativní ředitelka COS.

Instalace byla vytvořenou speciálně pro prostor v Palazzo Isimbardi ze 16. století. Phillip K. Smith III, inspirován nebem nad nádvořím Palazzo a architekturou města Milán, říká: „Chtěl jsem stáhnout oblohu na zem – fyzicky ji zpřítomnit.“ Čtverec oblohy nad nádvořím transformoval do půlkruhu umístěného na nádvoří přímo před divákem. Myšlenkou bylo aktivně a hladce propojit krásu okolní architektury a nebe nad Milánem a vytvořit zcela nový zážitek. „Každý návštěvník bude mít doslova unikátní zážitek, jedinečný časem, kdy instalaci navštíví, specifickou podobou oblohy v tom momentu, a vlastním pohybem.“

Pro londýnskou módní značku COS je instalace již sedmou účastí na Salone del Mobile a první spoluprací s Phillipem K. Smithem III.

Open Sky je pro veřejnost otevřena ve dnech 17. až 22. dubna 2018 v Palazzo Isimbardi, Corso Monforte 35, 20122 Milan, v historické budově ze 16. století.