COS představuje dámskou a pánskou kolekci SS2018

Klára Kudrnáčová
01. Únor 2018

Nová kolekce pro jaro a léto 2018 značky COS zkoumá využití organických tvarů a přírodních materiálů a současně se inspiruje v minulosti, přítomnosti i představách o budoucnosti. Výsledným efektem je série moderních kousků v klasickém pojetí, které jsou modulárním způsobem zaměnitelné.

Nedílnou součástí kolekce jsou vlastnosti papíru. Díky tomu vznikají nové proporce a detaily, které jsou realizovány čistým a přesným způsobem. Vliv času je vidět na řemeslných pracovních postupech i na nově přetvářených moderních kouscích, které v sobě mají futuristický nádech i tichou dramatičnost. Klasika byla nově zpracována v překvapivých materiálech a detaily jsou někdy opatrně umístěné na jiné místo.

Designu vdechují život bavlněné tkaniny v různých podobách - texturované, potahované, nažehlené i mačkané, zatímco pleteniny různé hmotnosti vznikají z lehounkých hedvábných vláken, silných papírových přízí i škrobených letních vln. Technické inovace, jako například potahovaný Tyvek, se prolínají celou kolekcí a dávají nadčasovým kouskům novou podobu. Složení je doplněno přírodní a vytříbenou paletou barev, která přechází od nejbělostnější bílé přes organické tóny inspirované papírem a dřevem až po letní hnědé odstíny kombinované s pudrovými akcenty v okrové, listově zelené, mátové, námořnické modré, petrolejové a v barvě červeného jílu.

U dámských oděvů vidíme, že se koncept přenesl do propracovaných trenčkotů s organickými jemnými rameny, průhledných topů bez rukávů, pletených souprav s upravenými proporcemi a šitých kousků v neočekávaných délkách a střizích. Mezi inovativní detaily patří trojcestné zapínání. Vrstvení hraje klíčovou roli jak u jednotlivých kousků, tak při aranžování outfitů. Tenisky jsou z pleteniny vzniklé technikou „fly knitting“, takže nabízejí nové možnosti nošení. U pánských i dámských oděvů je využita kravata, jež představuje detail, který se ztratí v celkové siluetě.