Dolní Morava otevře nejdelší bobovou dráhu v Česku

Tezera Švecová
23. Duben 2019

Dolní Morava již nenabízí vyžití pouze pro milovníky zimních radovánek. V letošním roce bude investovat do letních horských aktivit více než 200 milionů korun, a tak bude mít skutečně co nabídnout. Dá se předpokládat, že novinky a atrakce přilákají ještě větší množství turistů, než doposud. Dolní Morava se zaměřuje převážně na rodiny s dětmi, aktivní páry, jednodenní výletníky z České republiky i Polska, ale také na hosty zdržující se v hotelích a chatách tohoto regionu.

Mamutí horská dráha

Mamutí horská dráha

Mezi žhavými novinkami se objeví Mamutí horská dráha, což je nejdelší bobová dráha v Česku a druhá nejdelší v Evropě. Dráha měří více než 3 kilometry, nabídne 25 zatáček, 360° otáčkou ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičkovou smyčkou a podzemní tunel. "Bude to neskutečná jízda", uvedl Tomáš Drápal, manažer střediska. Bobová dráha vede vysokým i nízkým lesním porostem i na otevřených pláních a lze na ní dosáhnout rychlosti kolem 40 kilometrů v hodině. Kromě Mamutí horské dráhy nabízí zábavu pro celou rodinu Stezka v oblacích a Obří mamut, který měří 13 metrů a v jehož chobotu se ukrývá 24 metrů dlouhá skluzavka vedoucí do Mamutíkova vodního a Lesního zážitkového parku.

Lesní zážitkový park

Lesní zážitkový park

Na jaře otevírá Dolní Morava Stamichmanovu štolu, která též souvisí s tématem mamutů, jež této oblasti dominuje. Návštěvníci si projdou 450 metrů dlouhé podzemí, kde se zapojí do zážitkové hry a zjistí více o hornickém řemesle. Další novinkou je Lanáček - součást Lesního zážitkového parku, který již dětem od 4 let umožní zkoumat bezpečné lanové překážky, tunely, skluzavky, chodníky i dřevěné chýše. „Součástí bude též komfortní zázemí v podobě příjemného posezení, občerstvení a toalet pro návštěvníky dětských parků", doplnil Tomáš Drápal.

Obří mamut

Obří mamut

Horský resort Dolní Morava nabízí vyžití ve všech jeho částech. Děti si mohou hrát v propojených parcích či při souvisejících animacích, ti starší se pokochají nádhernými výhledy s možností zapojení se do různých aktivit v horní části resortu. Loni zde vyrostla panoramatická restaurace Skalka, která nabízí výhled na horské hřebeny i Stezku v oblacích, letos došlo k modernizaci půjčovny koloběžek na horní stanici lanové dráhy Sněžník. Návštěvníci však mohou vyzkoušet i další aktivity, jako například šlapací káry, disc golf, adrenalin park či bag jump.

Lanový park

Lanový park