Dolomity zatraktivní otevření zimní sezóny novým čtyřhvězdičkovým hotelem Bonfanti Design Hotel

redakce
04. Září 2019

Nový čtyřhvězdičkový hotel Bonfanti Design Hotel vyrostl v jižním Tyrolsku, v provincii Trentino/Alto Adige v malé vesnici Kiens. Nahradil tak původní hotel Rastbichler, který koupila rodina Bonfanti a rozhodla se mu vdechnout italský šarm a eleganci. Momentálně hotel prochází přestavbou ve velkém stylu, velkolepého otevření se dočká 20. prosince 2019.

Dle interiérové architekty Francescy Dalla Vecchia je hotel tvořen v tzv. „SOFT–DESIGNu” - čili moderní, komfortní a minimalistický. Francesca preferuje přírodní materiály a konkrétně při navrhování interiéru Bonfanti Design Hotelu padla její volba na dřevo a kov. Dvoulůžkové pokoje disponují komfortní rozlohou 38 m2, takže návštěvníci se zde nebudou cítit stísněně a navíc si budou moci vychutnat krásné výhledy na přírodu Alto Adige skrz prosklené stěny.

Na své si přijdou i milovníci dobré kuchyně, neboť šéfkuchař Maurizio Lauriola patří ke špičce v italské gastronomii. Kromě famózních italských a středomořských specialit dokáže svým smyslem pro chuť a estetiku vyčarovat i tradiční tyrolská jídla v moderních variacích. Jednou týdně se v jídelním lístku objevují kvalitní ryby z Itálie, tyrolské speciality a jiné fantastické kulinářské výtvory mladého kuchaře. Zkrátka nepřijdou ani milovníci snídaní, na které čeká bohatý bufet včetně domácích marmelád, čerstvých ovocných šťáv a rozmanitých druhů italských salámů a sýrů. K příjemnému večernímu posezení při sklenici kvalitního vína láká útulný lobby bar. Z mnoha druhů vín vám pomůže vybrat zkušený sommeliér Ján Vlasák. Místní vinotéka nabízí na 100 druhů vín, například Sassicaiu, DOC Chardonnay, Gaja Rossj Bass či místní Gewürztraminer. V hotelu se nachází vnitřní bazén s vyhřívanou vodou a saunový svět. V plánu je venkovní bazén a dostavění wellness zóny. Cena pobytu v hotelu Bonfanti Design Hotel začíná na 85 Eurech na osobu/noc v dvoulůžkovém pokoji se snídaní.

Z vesničky Chienes je to nedaleko do známého střediska Kronplatz, který především v zimní sezóně vyhledávají hlavně lyžaři, přičemž více jak polovinu klientů tvoří Češi. Nabízí až 116 km sjezdových tratí (8 černých, 15 červených a 39 modrých), snowpark, noční lyžování v délce 1 km a 300 km bežeckých tratí. Z Prahy tu jste autem za 6 hodin. V zimě jsou také oblíbené hory v údolí Pustertal v Jižním Tyrolsku.