Dopřejte si v letním počasí kvalitní cavu

redakce
15. Červenec 2019

K právě probíhajícím letním měsícům se dokonale hodí večerní posezení na terase s kvalitním šumivým vínem. Cava se od běžných šumivých vín liší především sekundárním kvašením v lahvi a jednou z nejlepších na trhu je Cava Anna de Codorníu, která je zároveň také jedním z nejprodávanějších šumivých vín svého druhu na trhu. Cava Anna de Codorníu Brut se stala nejprodávanější cavou ve španělském maloobchodě.

Cava Anna de Codorníu se od ostatních šumivých vín odlišuje například tradicí, kdy se stále vyrábí z místních odrůd Xarel-lo, Macabeo a Parellada a již 35 let i z odrůdy Chardonnay, přičemž historie vinařství sahá až do roku 1551. Nutno zmínit, že tato odrůda tvoří v případě cavy Anna de Codorníu dokonce až 70 % z celého množství vína a díky ní je víno krásně perlivé, v ústech elegantní a svěží. Na český trh se nedávno dostala Cava Anna de Codorníu Blanc de Blans, jež je určená pro gourmety a znalce skvělého vína. Najdeme v ní zajímavé tóny od citrusů až po vůni briošky. 

Zajímavý aperitiv či párování s rybami, červeným masem či výraznějšími sýry nabízí tmavá varianta cavy Anna de Codorníu Blanc de Noirs, ke které se můžete chovat jako k červenému vínu. Velmi oblíbenou a často konzumovanou se stala zamilovaná edice cavy Anna s názvem Love, která kvasí 15 měsíců v lahvi a nese tóny citrusů, tropických plodů a briošky. Na první pohled zaujme elegantním a romantickým balením. Užijte si léto ve společnosti kvalitní španělské cavy.  

Soutěž o 3 lahve cavy Anna de Codorníu Love

Soutěžte s námi o 3 lahve ze zamilované edice Anna de Codorníu Love.

Soutěžní otázka: Ve které zemi se vyrábí Cava Anna de Codorníu?

a) v Itálii

b) ve Španělsku

c) v Portugalsku

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 28.7.2019. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.