"Dovolte nám osvětu pro naši krásnou planetu": Manufaktura prosí o udržitelnost

redakce
06. Srpen 2019

Společnost Manufaktura, výrobce tradiční české kosmetiky s vysokým podílem přírodních ingrediencí, od počátku svých podnikatelských aktivit věnuje velkou energii problematice ekologie, obalů a šetrnému přístupu k přírodě. Nyní představuje svoji kampaň „Dovolte nám osvětu pro naši krásnou planetu“. Jak již název napovídá, jde o ekologické smýšlení, kterým míří na své zákazníky. Jejím hlavním motivem je hravý a originální krátký animovaný film od mladé a nadané autorky Alžběty Göbelové, který zábavnou formou upozorňuje na běžné denní činnosti, při kterých člověk často zbytečně zatěžuje přírodu. Film má prostřednictvím vtipných říkanek a animovaných scének (např. tragikomický pohřeb jednorázových kelímků na kávu, doprovázený říkankou „Plastovému kelímku, věnuj tichou vzpomínku.“) vyvolat otázky a zamyšlení: „Jde to dělat i jinak a mohu i já přispět k trvalé udržitelnosti naší krásné planety?“. Díky Manufaktuře uvidí, že ano…

„To, že k podnikání a k výrobě přistupujeme ohleduplně a s citem, abychom minimalizovali negativní dopady na životní prostředí a přispívali k jeho ochraně, je pro nás naprostou samozřejmostí. Uvědomili jsme si však také, že zvolíme-li originální přístup s prvky humoru, dokážeme díky široké síti našich prodejen a vysokému zásahu na sociálních sítích myšlenku udržitelnosti rozšířit mezi statisíce dalších lidí. Opravdu bychom si přáli, aby naše kampaň byla alespoň pro část z nich inspirující a přispěla k zodpovědnějšímu chování. Těšíme se i na další vývoj kampaně – hodláme naše zákazníky vybízet k tomu, aby nám posílali své domácí ekologické tipy, a ty nejlepší nápady plánujeme postupně doanimovat.“ říká Bára Čechová, kreativní ředitelka Manufaktury.

Manufaktura je pyšná na svůj český původ a nadále se snaží o maximalizaci českosti ve všech směrech. Své produkty vyvíjí a většinu i vyrábí v pražských Čakovicích, preferuje lokální přírodní suroviny, spolupracuje převážně s českými dodavateli obalů, výrobků i služeb, dlouhodobě podporuje výrobce předmětů českých lidových řemesel a dřevěných hraček, kterým tak napomáhá zajistit pravidelný odbyt a podmínky pro udržení jejich činnosti. Její produkty jsou naprosto konkurenceschopné zahraničním kosmetickým značkám. Produkty obsahují vysoké procento přírodních ingrediencí (většina jich obsahuje 97 – 99,5%), a díky tomu jsou snáze biologicky odbouratelné. Manufaktura získala jako první společnost v Čechách jediný mezinárodně uznávaný certifikát o netestování na zvířatech Human Cosmetics Standard.

V oblasti ekologie je velmi dikutabilní otázka obalů, kterým Manufaktura věnuje velkou pozornost. Ráda používá papírové obaly a koupelové soli dokonce umožňuje zakoupit za výhodnější cenu v bezobalové variantě (do vlastních nádob). Plastové obaly jsou vyrobeny z PETU, který je nejkvalitnějším plastem a lze jej až 50x recyklovat. 80% z nich je navíc vyrobeno s 25% příměsí recyklovaného plastu. Samozřejmě je neustále co zlepšovat. Manufaktura zavádí další EKO postupy do výroby a prodeje, vzdělává se v oblasti ekologie a nabyté znalosti předává dál jak svým zaměstnancům, tak i zákazníkům. Staňte se i vy těmi ohleduplnějšími k naší přírodě!