Dubnová edice SLOU DAYS se zaměří na novinky lokální scény

redakce
02. Duben 2019

Pod názvem SLOU DAYS proběhne 5. a 6. dubna 2019 v karlínských prostorách Hauch Gallery první ročník projektu, který se od roku 2015 konal pod názvem Sustainable Fashion Day a byl součástí oficiálního doprovodného programu Merzedes-Benz Fashion Week. Dubnové SLOU DAYS nabídnou svým návštěvníkům vzdělávací program v oblasti udržitelného životního stylu. O jeho zahájení se postará herečka Iva Pazderková. V rámci programu mohou účastníci navštívit například shopping zónu s prezentací striktní selekce udržitelných prodejců či shlédnout výroční vyhlášení soutěže o udržitelnou módní značku budoucnosti S Brand.

Cave

Cave

Návštěvníci zaplatí jednorázové vstupné 150 Kč a po oba dny se pak mohou zúčastnit vzdělávacího programu, který poskytuje prostor pro setkání s firmami a networking, prezentace s praktickým obsahem či workshopy a semináře, ale i inspirativní životní příběhy. O tom svém se rozvypráví i herečka Iva Pazderková, která je známá svým postojem k pomalému životnímu stylu.

JaGaia

JaGaia

Z prodejců se návštěvníkům představí novinky, jako například značka Cave, vyrábějící barevné tenisky ze zbytkových materiálů českých tradičních výrobců. Založila ji Eva Klabalová, která se stará o design a kromě kaučuku používá velmi ráda pro upcyklaci zbytky použité mleté kávy. Módní návrhářka Monika Nováková, která žije v Berlíně, představí módní tvorbu z přírodních tkanin a pletenin českého původu. Z Prahy pochází značka JaGaia, která rozšiřuje porfolio organických produktů pro péči o tělo a vlasy. Rodiče s dětmi ocení novinku - českou značku Bamboolik, vyrábějící látkové pleny s vlastním servisem jejich čištění.

Monika Nováková

Monika Nováková

Páteční večer vyvrcholí vyhlášením vítěze třetího ročníku soutěže S Brand, jejímž cílem je rozšířit povědomí o etickém podnikání mezi studenty a mladými lidmi a podpořit vznik dalších zodpovědných projektů. V prvním ročníku zvítězila firma Créeme, vyrábějící spodní prádlo z certifikované GOTS bio bavlny, nejlepším projektem druhého ročníku se stala kolekce značky MILD, pomáhající léčit citlivou kůži. Tato kolekce je určena pro všechny, kdo ze zdravotních důvodů nemohou nosit obvyklou konfekci.

Créeme

Créeme