Fascinující krása ledovců v kolekci Montblanc Glacier

Značka Montblanc přichází s kolekcí psacích potřeb, kožených doplňků a hodinek, které spojuje společné téma – mrazivá krása ledovců hory Mont Blanc.

Vrchol hory Mont Blanc, tyčící se vysoko nad všemi ostatními horami v Evropě, je zdrojem inspirace pro značku Montblanc již od jejího vzniku. Tento úkaz monumentálních rozměrů je domovem ledovců a ledovcových jezer, které inspirovaly Montblanc k vytvoření kolekce napříč různými produktovými kategoriemi s výrazným ledovým designem.

„Pohled do hlubin alpského ledu je neuvěřitelným zážitkem, který jsme chtěli přenést do našich produktů a najít kreativní způsob, jak vyvolat stejný pocit úžasu a údivu. Tyto kousky nenapodobují pouze estetický půvab ledové struktury, ale oslavují ledovce a ledovcová jezera svým dobrodružným duchem, kterého Mont Blanc v každém vzbuzuje; ducha, jenž je podstatou samotného přístupu Montblanc k objevování a ochraně přírody," vysvětluje Marco Tomasetta, kreativní ředitel domu Montblanc.

Hodinky Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date

Při vymýšlení nových sportovních hodinek se Montblanc nevydal pro inspiraci do tropických vod, ale vyšplhal se k ledovcovým jezerům masivu Mont Blanc. Pohled na "zamrzlý" ciferník vůbec prvních certifikovaných potápěčských hodinek značky je jako ponoření se do ledových vod ukrytých pod strukturou ledovcového ledu s jeho vzájemně propojenou sítí krystalů, které zamrzaly po tisíciletí. Při tvorbě ciferníku s iluzí pohledu do hlubin ledovce použili designéři pro získání dokonalé hloubky a jasu jako základ téměř zapomenutou techniku zvanou gratté boisé. Model Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date se dodává v 41mm ocelovém pouzdře s dvoubarevnou keramickou jednosměrnou lunetou a zadní stranou pouzdra s 3D reliéfní rytinou ledovce a potápěče prozkoumávajícího ledové vody pod ním.

Vyměnitelný řemínek z nerezové oceli ve tvaru písmene V lze snadno, rychle a bez použití jakéhokoliv nářadí vyměnit za pryžový. Kromě toho, že je řemínek vyměnitelný, je možné jej přizpůsobit obvodu zápěstí. Každý majitel má tak možnost si délku nastavit dle svých potřeb, především, když bude hodinky nosit na potápěčském neoprenu. Ocelový tah má navíc atraktivní zužující se provedení v rozmezí od 20 do 16 milimetrů se zajištěním v podobě dvojité spony. Nerezová ocel a pryž byly zvoleny záměrně pro svou výdrž ve slaném a vlhkém prostředí. Hodinky Montblanc 1858 Iced Sea Automatic Date se dodávají se třemi různými barvami ciferníku – modrou, zelenou a černou, z nichž každá představuje různé barvy ledovců z celého světa. Modrý se nachází v Ledovém moři a vzniká vmísením vzduchových bublin, zatímco zelený odstín, typický pro území Antarktidy, způsobuje přítomnost mikroskopických květů ze sněžných řas. Černý led neobsahuje cizí látky a ani vzduchové bubliny, proto absorbuje dostatek světla, což vede právě k jeho černému zabarvení. Zčernat může i kvůli nánosům sopečného popela usazeným v jeho struktuře, jak lze například vidět v polárních oblastech.

Kožené doplňky Montblanc Meisterstück Selection Glacier

Sportovní a odvážná kapsulová kolekce velkých, malých a středních kožených doplňků je vyvedena v originálním modrém ledovém designu. Motiv ledovce, vytištěný na nylonu nebo kůži, vyvolává dojem, že se člověk dívá skrz vrstvy ledu do jeho modrých hlubin.  Design je doplněn o inovativní zapínací sponu Montblanc M Lock 4810, inspirovanou světem horolezectví a alpinismu, která se stala novým kódem značky. Funkční vnější kapsy a zapínání usnadňují přístup k osobním věcem na cestách a dotvářejí celkový vzhled kolekce. Jezdci na zipech jsou opatřeni koženým táhlem ve tvaru hrotu ikonického psacího pera Meisterstück.

„Tato kapsulová kolekce by se dala popsat jako ledově chladná, sportovní a neohroženě odvážná s kousky vytvořenými pro mladší generaci zákazníků, kteří hledají dobrodružství, a to vše s respektem k tomu, co tato přírodní krása představuje. I když je to pro značku Montblanc jistě velmi odlišný vzhled, design je stále pevně zakořeněn v DNA značky, kterou jsou hory a objevitelský duch," dodává Marco Tomasetta, umělecký ředitel značky Montblanc.

Na počest ducha horského masivu, který inspiroval vlastní název značky, je kolekce vyrobena z ekologicky udržitelných materiálů, což podtrhuje důležitost ochrany ledovců a hor pro budoucí generace. Velký a střední batoh jsou vyrobeny z ekologicky šetrné nylonové příze ECONYL® a jsou ideálními společníky na cesty za dobrodružstvím se skvělým vnějším organizačním řešením, zatímco modely Sling Bag a Chest Bag jsou určeny k nošení křížem přes tělo. Mini Reporter, Folio a pouzdro Zipped Pocket na 8 kreditních karet mají ledový design vytištěný na kůži ošetřené ekologicky šetrným procesem pro snížení spotřeby vody a CO2. 

Kolekce psacích per Montblanc Meisterstück Glacier

Zatímco ikonický psací nástroj Meisterstück představuje vrchol kultury psaní, Mont Blanc je známým přírodním zázrakem, který se tyčí vysoko nad všemi ostatními horami v Evropě. Jeho podmanivé ledovce inspirovaly novou edici psacích nástrojů Meisterstück Glacier, jež zahrnuje čtyři různá psací pera Meisterstück s novými povrchovými úpravami připomínajícími mystickou krásu starověkých ledovců. Majestátní hora vždy inspirovala značku Montblanc. Ledovec znázorňuje ikonický šesticípý emblém hvězdy a číslice 4810 vyražená na každém hrotu odkazující k výšce masivu i odhodlání německého domu vyrábět vysoce kvalitní produkty. Dobrodružství, ke kterému Mont Blanc svádí, je zároveň vlastní i společnosti Montblanc odhodlané prozkoumávat a ochraňovat přírodu.

Designové prvky edice Meisterstück Glacier evokují dechberoucí krásu mizejícího přírodního pokladu, který je třeba zachovat dalším generacím – od modrošedých a bílých odstínů, přes novou technologii povrchové úpravy PVD zanechávající třpytivý ledový vzhled až po inovativní gravírování na edicích Doué a Solitaire, které evokuje lom světla při dopadu na ledové krystaly. Na základě legendy, jež údolní ledovec Mer de Glace připodobňuje k obřímu monstru svírajícímu severní svah Mont Blancu, zdobí hroty všech psacích potřeb vyrytá reprodukce draka Mer de Glace.

Kolekce sestává ze čtyř psacích nástrojů, z nichž každý je k dispozici ve verzi plnicího a kuličkového pera nebo rolleru:

  • Precious Resin LeGrand z modrošedé ušlechtilé pryskyřice s doplňky pokovenými platinou
  • Precious Resin Classique z bílé pryskyřice s modrou povrchovou úpravou PVD
  • Doué Classique s víčkem pokoveným platinou se speciální rytinou evokující geometrické lomy ledových krystalků a s tělem z modrošedé ušlechtilé pryskyřice
  • Solitaire LeGrand s víčkem a tělem s rytinou evokující geometrické lomy ledových krystalků, potaženými průsvitným modrým lakem a s doplňky pokovenými platinou