Fermob: šik venkovní obývák ve francouzském stylu

Tezera Švecová
04. Únor 2020

Uvádí se, že téměř 90 % svého času trávíme zavřeni mezi čtyřmi zdmi. Až teprve v posledních letech je tento trend lehce na ústupu. Vliv na to má mimo jiné i způsob, jakým čas venku trávíme. Od nutnosti podnikat venkovní aktivity se čas strávený na čerstvém vzduchu posouvá směrem ke stylové záležitosti plné pohodlí a elegance. 
 

Tak zvané venkovní obývací pokoje jsou výdobytkem posledních let, který dnes strmě nabývá na designovém provedení. Svou ranní i odpolední kávu si můžete užít v záři slunečních paprsků, usazeni v pohodlí domova v příjemném křesílku nebo na lavičce. Zapomeňte ale na plastové obludnosti, na kterých jsme poposedávali v devadesátých letech.

Rozdíly mezi venkovním a domácím nábytkem se v současné době téměř stírají. Není výjimkou, že na své terase můžete hostit barevné, kvalitní kousky z lehkého materiálu (ocel nebo hliník). Odborníkem na takové posezení je Fermob – outdoorový nábytek, který naleznete i na Times Square, v Bryant parku v New Yorku nebo v nejznámějších zahradách Paříže.
 

Nábytek Fermob, který již druhou sezonu nabízí i Le Patio, vyrábí svá křesílka, židličky, lehátka a další nábytkové doplňky na venkovní použití dlouhých 60 let. Všechny její designové kousky vznikají poblíž francouzského Lyonu, což je také jedním z důvodů, proč mají takový šmrnc. Udržitelný výrobní proces myslí přitom nejen na kvalitu, ale i na ekologii. Nezměněný design, hravé barvy, praktičnost z hlediska lehkosti složení i uklizení a především pohodlnost – to je to, co dělá Fermob perfektní volbou pro venkovní posezení.

Z novinek, které Fermob nabízí, výrazně zaujme například židle Plein Air. Pružná tkanina a snadno složitelná kovová konstrukce umožňuje rychlé vytažení při nenadálé zahradní party i posezení při táboráku. 

Stálejší a o to komfortnější je i křesílko Croisette s vyplétaným designem. 

Nikam nebudete chtít přenášet ani celokovovou lavičku Luxembourg, která si díky speciální povrchové úpravě dokáže poradit v každém počasí. 

To jí může takové sluneční lehátko Harry závidět. S ním na druhou stranu nachytáte tolik bronzu, jako nikdy předtím.

 

Užijte si letošní léto s barevným outdoorovým nábytkem kreativního designu Fermob!