Gravitrax pomáhá dětem pochopit fyzikální zákonitosti

Tezera Švecová
20. Prosinec 2018

Společnost Ravensburger přináší na trh novinku pro děti i dospělé Gravitrax. Jde o interaktivní kuličkovou dráhu, která testuje zákony gravitace. Malí a velcí staví společně nejrůznější možné designy dráhy a pak soutěží o to, čí kulička projede dráhu nejrychleji. Hra obsahuje akční doplňky, díky kterým je napínavější. Ty navíc umožňují ovlivňovat běh kuličky s pomocí magnetické síly, kinetiky a gravitace.

 

Hrou Gravitrax se zabaví všichni nad osm let a společně prozkoumají, jak fungují fyzikální zákony. Startovací sada Gravitrax obsahuje 100 dílů a variabilní hrací desku, karty s úkoly, plány na stavění a 6 kovových kuliček. To vše pořídíte za 1349 Kč. K této základní sadě je možné doplnit dvě velká rozšíření a akční doplňky jako katapult, kladivo, magnetický kanon nebo smyčku. V Německu letos v srpnu hráči vytvořili světový rekord, když pouze ve dvou postavili kuličkovou dráhu Gravitrax, která měřila 246 metrů a skládala se z více než 20 tisíc dílků.

 

Gravitrax také jako aplikace zdarma

Vývojáři vytvořili k nové kuličkové dráze také aplikaci. Ta umožní hráčům postavit jejich designy dráhy v digitální formě a později je otestovat s reálnými komponenty. Měnící se perspektiva běžící kuličky může být sledována také ve virtuální realitě připojením virtuálních brýlí. Aplikace je zdarma a je dostupná pro iOS a Android.