The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den

Na pulty knihkupectví se chystá nová legendární kuchařka The Green Kitchen. Za její uvedení na český trh vděčíme Markétě Pavleje, která již od roku 2012 píše svůj vlastní blog o vaření Kitchenette.cz.

David Frenkiel a Luise Vindahl jsou průkopníci moderní vegetariánské kuchyně. Svým již kultovním blogem Green Kitchen Stories inspirují lidi na celém světě k přípravě mimořádně chutných vegetariánských jídel. V roce 2013 ve Velké Británii poprvé vyšel bestseller The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den s více než stovkou oblíbených receptů Davida a Luise, který se už 10. srpna konečně dostane také do rukou českých čtenářů. Stane se tak díky známé a uznávané food blogerce Markétě Pavleje alias Kitchenette – tak dlouho čekala na českou verzi kuchařek The Green Kitchen, až se je rozhodla vydat sama. Po první knize budou následovat dvě další.

David a Luise spojují běžné kuchyňské zásoby s čerstvou sezónní nabídkou. Na stránkách kuchařky The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den se můžete přesvědčit a vyzkoušet si denně vařit chutná, zdravá a vyvážená jídla. Naučíte se připravovat třeba bylinkovou frittatu s chřestem ke snídani, zapečený falafel s divokou rýží, bylinkami a pistáciemi či sicilskou cuketu na parmazánu pro večeři s přáteli. V knize objevíte i řadu sladkých dobrot, koláčů, polévek a salátů. Pokrmy jsou snadné na přípravu a lahodí oku.

 

 

"Luise a David jsou mému srdci velmi blízcí, jsou mým největším vzorem. Nesmírně talentovaní manželé ze Stockholmu, rodiče tří malých dětí, rozumí výživě a navíc mají obrovský talent své recepty nádherně vyfotit a natočit. Jejich knihy jsou úžasné, inspirativní, překrásné a vůbec ne jen pro vegetariány. Když jsem po mnoha peripetiích dospěla k rozhodnutí udělat českou edici The Green Kitchen, stalo se něco neuvěřitelného – já tuhle krásnou rodinu potkala na Bali!,“ vzpomíná Markéta Pavleje.

Kuchařku The Green Kitchen – Lahodná a zdravá vegetariánská jídla pro každý den vydává Kitchenette. K dostání bude od 10. 8. 2018 za doporučenou cenu 499 Kč. Slavnostní křest a autogramiáda českého vydání knihy proběhne 13. 9. 2018 za přítomnosti autorů Davida Frenkiela a Luise Vindahl.