IGRÁČEK připlul s výstavou Fenomén IGRÁČEK do pražské kavárny Korkorán

redakce
15. Únor 2019

Po delší době se vrací do Prahy Putovní výstava Fenomén IGRÁČEK, která vznikla před lety v Technickém muzeu v Brně. Hlavní roli hraje IGRÁČEK námořník s lodičkou. Výstavu bude až do 28. února hostit pražská Restaurace a kavárna Korkorán. Postavička námořníka vznikla již v 80. letech minulého století a návštěvníci uvidí její původní i současnou podobu, seznámí se s historií i současností oblíbené české figurky. K vidění jsou desítky těchto hraček znázorňujících různá povolání a charaktery. Postavičku IGRÁČKA vyrábí česká firma EFKO-karton s.r.o. Výstavu pořádá Ispirace Zlín, která se na výrobě figurky též podílí. 

Majitel kavárny Korkorán, Petr Šimr, uvedl, že "Výstava Fenomén IGRÁČEK probíhá v patře kavárny a restaurace Korkorán, kde je od letošního roku vybavena plocha Galerie zbrusu novými vitrínami a variabilními dioramačními plochami. Zde se budou celoročně mimo letních prádznin konat různé výstavy, workshopy, festivaly a další krátkodobé kulturní akce, zaměřené na všechny generace, ale přednostně na rodiny s dětmi." Pan Šimr dále dodal, že návštěvníci si budou moci vychutnat čerstvou restaurační gastronomii či zrelaxovat v lanovém centru. Obojí se nachází v budově kavárny.

Kurátorkou výstavy je Mgr. Věra Stojarová, která uvedla: "Nově jsme výstavu obohatili o původní IGRÁČKY ze 70. a 80. let, někteří jsou i s původními krabičkami, které mají pro sběratele v dnešní době již poměrně velkou hodnotu. Součástí výstavy je také hrací koutek, ve kterém si děti s IGRÁČKY pohrají." Výstava tedy zaujme nejen dospělé, ale díky této možnosti také malé návštěvníky.

O výstavu je obrovský zájem. Pro ty, kdo se nedostanou do Prahy, nabízí pořadatelé možnost navštívit výstavu ještě na dalších dvou místech, a to v muzeu v Chocni a v Chrudimi. "Jsem předsvědčen, že děti s rodiči objeví díky výstavě zajímavé a zábavné místo pro trávení volného času", říká Miroslav Kotík, majitel a ředitel společnosti EFKO - karton s.r.o. Areál Vltavanů, kde najdeme i Vršovickou vodárnu s kavárnou Korkorán, patří k nejvyhledávanějším místům pro děti v celé Praze. Děti zde najdou velkou hernu, jejímž tématem je právě kapitán Korkorán a jeho Klub (Námořnická škola). Herna též působí jako výukové centrum - děti se zde seznámí nejen s množstvím zajímavých informací o zemích, které jako kapitánův doprovod navštíví.