Interaktivní rodinná výstava Fenomén Igráček se konečně dočká své frenštátské premiéry

Výstava Fenomén Igráček byla ve frenštátském Městském kulturním středisku plánována již před dvěma lety. Díky uzavření muzeí a výstavních síní však originální neprodejnou figurku Igráčka v podobě místního rodáka Jiřího Rašky vidělo jen několik málo prvních návštěvníků. Letos se proto organizátoři rozhodli výstavu obnovit. Pro zájemce bude zpřístupněná ve dnech 18. května až 24. června tohoto roku v prostorách výstavní síně Albína Poláška ve frenštátském Domě kultury.

Návštěvníci expozice se seznámí s výrobou, historií i současností oblíbené české hračky. Ti nejmenší si budou moci s Igráčky pohrát v připraveném dětském koutku nebo si zakoupit bílého Igráčka, kterého si podle své fantazie vyzdobí. Velkým lákadlem bude také zmodernizovaná česká autodráha Ites. Putovní výstavu připravil český výrobce her a hraček, firma EFKO-karton s.r.o., která Igráčka vyrábí, ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně a Inspirací Zlín.

K dispozici bude také dílna, kde si budou moci návštěvníci za 49 Kč zakoupit bílého Igráčka, kterého si vyzdobí a odnesou domů ve vlastní krabičce,“ dodává Kalinová. „Pro expozici ve Frenštátě je připraveno spoustu novinek. Na návštěvníky čekají nové informační panely s QR kódy, jejichž prostřednictvím mohou nahlédnout například do výroby. Připravili jsme i ukázky nových Igráčkových kreativních setů s pohádkou nebo aut MultiGO. Na výstavě se také představí Igráček, který zasedl do Superkartu autodráhy Ites. Děti i dospělí si budou moci přímo v expozici zazávodit s naší legendární českou autodráhou.

Výstava Fenomén Igráček

„Výstava Fenomén Igráček se za dobu své existence těší velkému zájmu ze strany návštěvníků. Rodiče dnešních dětí si na ní zavzpomínají, se kterými Igráčky si hráli a na panelech si pročtou informace z historie nebo výroby. Děti si s Igráčkem pohrají v připraveném dětském koutku. Nebudou chybět ani starší figurky ze 70. a 80 let. Prvním vyrobeným Igráčkem byl zedník a později se postavičky rozšířily o další profese, “ uvádí Mgr. Věra Stojarová, kurátorka výstavy.

Výstava bude přístupná od 18. 5. do 24. 6. 2022. A to ve dnech pondělí až pátek od 9 - 17 hodin, v sobotu od 10 - 16 hodin. Školní kolektivy a větší skupiny - prohlídky v dopoledních hodinách - prosíme o OBJEDNÁNÍ TERMÍNU na tel. 601 343 348 nebo 556 835 397. (o víkendu vstup na výstavu bočním vchodem od čajovny  a malého sálu). Vstupné na tuto výstavu: dospělí - 50 Kč / 1 osoba, děti 4 - 15 let, důchodci, studenti, ZTP - 30 Kč, MŠ, studenti a žáci s pedagogickým doprovodem - 20 Kč / 1 osoba, pedagogický doprovod – zdarma.