Jak poznat kvalitní sedací soupravu?

redakce
14. Březen 2019

Napadlo vás někdy, že koupě nábytku může mít dopad na životní prostředí? Například taková sedací souprava je zhruba z poloviny tvořená plastem. Je jím výplň sedáku a často i potah. Laciné designové kousky navíc nevydrží dlouho a vy je můžete po několika letech vyhodit a koupit si nové. "Při výběru kvalitní sedací soupravy, která má živostnost 15 - 20 let, se zaměřte na tři základní kritéria. Na kvalitu výplňové pěny, potahové látky a pevnou konstrukci", říká odborník ze společnosti JECH, Marek Jech. V dnešní době již spousta domácností třídí odpad, pokud nám ale skutečně záleží na životním prostředí, je třeba myslet rozsáhleji.

Jak poznat kvalitní sedací soupravu?

Kvalita pěny se udává v kg/m3. Levné sedačky obsahují 20-25 kg/m3, kvalitní sedačka by ale rozhodně neměla mít pod 30kg/m3. Společnost JECH dává do sedáků pěny 50-60 kg/m3, jak uvádí pan Jech. Dalším kritériem je potahová látka, jejíž odolnost proti oděrům a ošoupání se udává v Martindale cyklech. Většina látek má 20.000 - 45.000 cyklů, přičemž více cyklů zajišťuje vyšší odolnost. Některé látky obsahují technologii Aquaclean, lze je tedy lehce umýt vodou. Společnost JECH má na testování látek speciální zařízení. Pouze takové látky, které vydrží tento test, pak zařazuje do prodeje, neboť jsou připraveny na roky běžného užívání. V nabídce má firma látky v rozmezí 50.000 - 250.000 Martindale cyklů. Kostru sedačky by mělo tvořit masivní dřevo a překližka. Lze se také orientovat celkovou váhou sedací soupravy. Pokud je příliš lehká, pak nebude kvalitní. "Běžně se nám stává, že se k nám zákazníci vracejí po 15 až 20 letech a sedací soupravu chtějí pouze přečalounit", říká Jech.

Sedačka MIA, 44.600 Kč

Sedačka MIA, 44.600 Kč

Pokud se vám zalíbila sedací souprava, která splňuje tyto požadavky, pak stojíte před sedačkou, která vám vydrží mnoho let a přitom šetří životní prostředí i vaši peněženku. Pokud má navíc praktické zpracování a pro vás ten pravý design, pak máte vyhráno. V nabídce je spousta variant zpracování od snímatelného potahu, přes úložné prostory a možnost vyššího sedu až po rozklad. Ten by měl být z hlediska pohodlnosti stejně vysoký jako sedák. 

Sedačka MIA, 44.600 Kč

Sedačka MIA, 44.600 Kč

Sedačka Mia Jech

Tipem firmy Jech je moderní sedací souprava MIA s čistými liniemi, díky kterým bude ozdobou každého interiéru. Díky velmi snadnému rozkládání nabízí dokonalý odpočinek. Dalším benefitem jsou výškově nastavitelné podhlavníky a mnoho druhů potahových látek čistitelných pouze vodou. Tuto sedací soupravu pořídíte za 44.600,- Kč.

.