Jak správně vybrat funkční prádlo?

Bílé bavlněné tričko a k tomu modré nebo červené šortky? Tak takhle už by dnes vaše oblečení na cvičení vypadat nemělo. Tou pravou volbou, abyste se při sportování cítily, ale i vypadaly skvěle, je funkční prádlo. Vyznat se ale v široké nabídce stylů, střihů a také značek, které funkční prádlo neboli termoprádlo nabízejí, může být obtížné. Poradíme vám, na co se při výběru soustředit.

Vrstvy, vrstvy a zase vrstvy!

Aby funkční prádlo doslova plnilo svou funkci, musíte jej vrstvit. A to s ohledem na fyzickou aktivitu, na kterou se zrovna chystáte a také na teplotní podmínky. První vrstvou je spodní prádlo. To odvádí z těla pot a vlhkost a zajišťuje tak stabilní tělesnou teplotu. Druhá vrstva má funkci termoizolační, např. mikina nebo svetr. Tato vrstva chrání tělo před vnějším chladem a zároveň odvádí vlhkost směrem vzhůru do třetí svrchní vrstvy. Mezi produkty třetí vrstvy najdete bundu či kalhoty, které odvádějí vlhkost z předchozích dvou vrstev ven a zároveň jsou odolné vůči chladu, větru, dešti a mechanickému poškození. A Proč je vrstvení důležité? Větší množství slabších vrstev umožňuje vhodně se oblékat v závislosti na aktivitě, včas reagovat na změnu počasí a zlepšuje tak komfort při cvičení.

V termoprádle můžete jít do tělocvičny i kanceláře

Běh, jóga, procházka se psem či náročnější horský výšlap. Dá se říct, že termoprádlo se hodí pro všechny venkovní i vnitřní sportovní činnosti. Rozmyslete si tedy, jaké sporty máte nejraději, a podle toho si vyberte to nejvhodnější prádlo pro vás. Moderní střihy a vzory, které dnes můžete na trhu najít, přímo svádí k tomu zařadit funkční prádlo i do každodenního šatníku a vyrazit v něm do práce. Směle do toho!

Najděte si oblečení, ve kterém se budete cítit krásná a sexy

Funkční prádlo už dávno není přehlídka neforemných jednobarevných kousků. Na trhu jsou dnes stovky produktů s různými střihy, barvami či elegantními průstřihy, tak aby si vybrala každá z nás. Takže, pokud se chcete motivovat k ještě větším sportovním výkonům, vyberte si takové prádlo, které se vám bude líbit a bude vás bavit jej nosit. Doporučujeme projít si dámské kolekce třeba těchto, na českém trhu již zavedených značek, např. Loap, Klimatex, Craft, MoiraBergans, Devold nebo Dale of Norway. Zabrousit ale můžete i do něčeho v Česku zatím příliš neokoukaného a pro milovnice skandinávského designu jistě zajímavého, a tím je norská značka Kari Traa, založená olympijskou vítězkou v akrobatickém lyžování, která jako jediná evropská značka vyvíjí funkční oblečení pouze pro ženy s ohledem na jejich křivky a specifické potřeby. Funkční prádlo od značky Kari Traa se pyšní nejvyššími standardy kvality, ale také originálním a neotřelým stylem. A pokud by se vám stalo, že svůj nově pořízený activewear už nebudete chtít sundat, nezoufejte. I na to Kari už myslela a představila kolekci městské sportovní módy, kterou můžete nosit do práce i na večírek!