Jana Fabiánová

Tezera Švecová
25. Leden 2019

Jana Fabiánová narozená v roce 1979 je známá herečka, zpěvačka a výtvarnice, jejíž uměleckou kariéru nastartovalo v roce 2003 vítězství v televizní soutěži Rozjezdy pro hvězdy. Jana Fabiánová je rovněž dcerou zpěvačky a herečky Nadi Urbánkové. V letech 2005–2012 účinkovala v divadlech SeMaFor, Kalich, Palace, v Národním divadle, Divadle na Vinohradech, Národním divadle moravskoslezském a dalších. Kromě hudby a herectví se Jana věnuje módnímu návrhářství, malbě a donedávna i přípravě nově vydané knihy Krásně zdravá – kompletní příručka pro vyrovnaný život.

"K napsání této knihy mě inspirovaly osudy žen v mém okolí, ale také můj život. Hledala jsem odpovědi na otázky, na situace, které se mě osobně dotýkaly. Časem jsem zjistila, že mnoho žen, ať Američanek či Češek, řeší podobná témata. Mým cílem bylo napsat kompletního průvodce pro ženy a dívky. Kniha je založena na veganství (obsahuje 33 receptů), krom toho se zabývá osobní odpovědností, soucitem vůči sobě i ostatním, obsahuje návody, jak cvičit, žít, zdravě komunikovat, či metody, jak vyrovnat pH.  

Není to ale kniha o prvoplánové kráse, či hubnutí. Je to kniha o celistvém přístupu k sobě i světu, napsaná pro ženy. Předmluvy napsaly MUDr. Marie Kyralová, Petra Daňhelová (majitelka Hot Jóga Studia 42) a moje máma, zpěvačka Naďa Urbánková."