Jarní očista vašeho domova s vůní citrónu

Tezera Švecová
12. Březen 2020

Jaro se pomalu začíná vlévat do našich dnů svými hřejivými slunečními paprsky a vůní probouzejících se květin. Ačkoliv taková představa zní více než romanticky, pro mnoho lidí se jaro nese především v duchu dvou slov a to „detoxikace“ a „úklid“. Zatímco detoxikaci neboli očistu směřují především na svá těla, jedí více zdravého a pijí zelená smoothie, to, co odbourají, dohánějí naopak chemickými čistícími prostředky na jarní úklid domova.

Detoxikace na jaře by se ale neměla soustředit jenom na lidský organismus, ale také na prostředí, ve kterém žijeme. Naše babičky a prababičky na to šly selským rozumem, a přesto se jim domácnost jenom blýskala. Docílily toho snadno, díky obyčejnému citrónu, sodě a octu.
 

Ne každý má ale dnes čas hrát si na alchymistu a připravovat si domácí čistící prostředky z přírodních látek. Mimoto by to bylo zbytečné, protože zelená žabička už to udělala za vás. Přesně vyvážené ingredience z přírodních surovin jsou šetrné jak k vašim rukám, tak k životnímu prostředí. Vhodné jsou dokonce i do domácností, které používají domácí čističky. Účinná jarní detoxikace se značkou Frosch je opravdu snadná a rychlá.
 

A kdyby vám výše uvedené obsažené látky nestačily, některé čistící prostředky od Frosch obsahují navíc i další pečující přírodní ingredience. Například mandlový olej nebo aloe vera jsou v produktech Frosch pro vaše potěšení, neboť hojí a chrání pokožku. U levandulové řady si můžete všimnout obsaženého levandulového oleje, který krásně voní a zároveň má prokazatelně hygienické účinky. Okouzlující je i vůně malin produktů Frosch s přídavkem malinového octa. Mezi další používané formule patří výtažek z heřmánku, jalovce nebo v případě čistících krémů jemně mletý mramor.
 

Kromě toho, že vaše péče o váš domov nebude zatěžovat přírodu, můžete obal od produktu Frosch vrátit do oběhu recyklace, neboť jeho obal je opakovaně recyklovatelný.