Je libo kouřový či pastelový odstín? Zaměřily jsme na oční stíny

Právě jste si zakoupila matně rudou rtěnku podle našich rad, ale stále váháte, jaké oční stíny by se k ní hodily? Jak být dokonale krásná a sebevědomá? Staňte se svoji vlastní vizážistkou pomocí našich kosmetických tipů. Tentokrát jsme se zaměřily na oční stíny a pod drobnohledem zkoumaly paletky značek Gabriella Salvete, Revolution a Bourjois. Ponořte se s námi do tajů líčení.

Gabriella Salvette, paletka 16 stínů

Gabriella Salvette, paletka 16 stínů

Značka Gabriella Salvete přináší na trh paletku 16 stínů, která nabízí zastoupení teplých, studených i neutrálních barev. Spodní části stínů dominuje modrá, dále růžová a teplé a studené odstíny. Stíny nám přišly sušší, jednotlivé odstíny jsou bez označení, paletka obsahuje pouze 2 matné barvy vhodné ke stínování a jeden tmavší matný odstín. Stíny jsou více prášivé a námi vyzkoušenou modrou barvu jsme musely nanést vícekrát, abychom dosáhly požadovaného výsledku. Daly bychom mínus víčku, které by mohlo obsahovat malé zrcátko. Paletka je k dostání za méně než 200 Kč.

Otestovaly jsme dnes velmi žádané paletky Makeup Revolution London by Petra, které se těší mezi ženami velké oblibě. Stojí za nimi blogerka Petra Vančurová, která získala již vícekrát ocenění Beauty blogerka roku a ve spolupráci se značkou Revolution vytvořila paletku očních stínů, která obsahuje 36 odstínů, vhodných pro každou příležitost. Paletka obsahuje studené i teplé odstíny. Designový obal, na kterém pracovala se svým manželem, je půlený, zrcátko v něm nenajdete, zato budete velmi příjemně překvapená kvalitou a cenou, která nemá konkurenci. Na zadní straně obalu najdete vyobrazení jednotlivých odstínů. Stíny mají velmi dobrou pigmentaci a na očích vydrží nehnutě celý den. Barvičky ubývají velmi pomalu, takže celé balení vám vydrží opravdu dlouho, zvlášť, když budete barvy střídat a kombinovat. Paletku Makeup Revolution London by Petra  zakoupíte aktuálně za 339 Kč.

Makeup Revolution London by Petra

Makeup Revolution London by Petra

Další z námi vyzkoušených paletek značky Revolution byla Makeup Revolution London I Heart Makeup I Heart Chocolate Violet Palette v designu čokolády, která nabízí 16 očních stínů. Matné a lesklé oční stíny se skvěle doplňují, krásně k sobě ladí a vám vykouzlí nádherný pohled. Stíny jsou suché a dobře se s nimi pracuje. Nejlépe se nám nanášely prsty. Velice pěkné jsou švestkové a čokoládové odstíny. Makeup Revolution je známá pro tvorbu dupes pro high-end make-up a tato paletka je velmi blízko dupe paletce Too Faced Chocolate Bar, jejíž cena je mnohem vyšší. Námi testovanou čokoládovou paletku zakoupíte za cenu lehce přes 200 Kč.

Makeup Revolution Chocolate Violette

Makeup Revolution Chocolate Violette

Do třetice jsme oči zkrášlily stíny z paletky Makeup Revolution London Life on the Dance Floor Guest List, jež láká především milovnice teplých odstínů - barvy červené, pomeranče až do hněda. Hodí se pro všechny příležitosti, neboť balení obsahuje ideální kombinaci matných a třpytivých odstínů. Stíny jsou dlouhotrvající s vysokou složkou pigmentu a mají jemnou, dobře roztíratelnou texturu. Pomyslnou třešničkou na dortu je designový třpytivý obal s poměrně velkým zrcátkem. Tuto paletku jsme použily pouze párkrát, ale ani jednou jsme s vybraným odstínem a tónováním nešláply vedle. Pořídíte rovněž ji za přijatelnou cenu kolem 200 Kč

Paletky Revolution hodnotíme velmi kladně díky nádhernému balení, velkému výběru odstínů s dobrou pigmentací a neprášivostí. Jednoznačně je můžeme doporučit všem ženám, které chtějí zaujmout. 

Makeup Revolution Life on the Dance Floor

Makeup Revolution Life on the Dance Floor

Třetí značkou námi testovaných paletek byla Bourjois Paris. Zde jsme tušily, že půjdeme na jistotu a nezmýlily jsme se. Vybraly jsme Bourjois Paris Smoky Stories, odstín 05 Good Nude, což je paletka 4 odstínů, které nás hned na první pohledy zaujaly svým třpytem a kouřovou barvou. Stíny se perfektně nanáší díky krémově-pudrové textuře, lépe nanést prsty, i když samozřejmostí balení je kartáček. Tuto paletku zakoupíte za cca 160 Kč. Stejný design má i paletka v odstínu 07 In Mauve Again, kterou jsme též měly možnost vyzkoušet. Podobně jako 05 Good Nude se tyto něžné třpytivé růžovo-fialové stíny lehce nanáší a vydrží až 12 hodin. Krémová textura zaručuje perfektní krytí. Tato paletka je k zakoupení za cca 160 Kč. Rozhodně bychom i tyto paletky doporučily, jsou malé, praktické a hodí se do každé kosmetické taštičky.

Bourjois Paris Smoky Stories, odstín 05 Good Nude

Bourjois Paris Smoky Stories, odstín 05 Good Nude