Kávové ledové osvěžení, které vás postaví na nohy!

Denisa Tatíčková
26. Červenec 2020

Káva. Tento kouzelný nápoj tahá většinu lidí z postele. Jak si ale kávu dostatečně vychutnat i za horkých letních dní? Přestaňte se rozpouštět u teplého hrníčku a zkuste raději ledovou variantu kávy, kterou vám připraví plnoautomatický kávovar KRUPS EVIDENCE ONE EA895.

Připravit si skvělý hrnek kávy lze mnoha způsoby. Jedinci věrni tradicím si svou kávu čerstvě namelou, zatímco podnikavci ji „nasekají“ v elektrickém mlýnku. Někomu stačí káva zalitá z rychlovarné konvice, jiný nedá krok bez moka konvičky. A potom jsou tu ti, kteří si i doma chtějí připadat jako v kavárně, kde o ně bude perfektně postaráno. A přesně tak to funguje s plnoautomatickým kávovarem značky KRUPS Evidence One. Značka KRUPS je sama o sebe Ferrari mezi kávovary a konkrétně tento model se vám i v létě postará o přísun kofeinu v té nejlepší možné podobě. Kávovar KRUPS vám zvládne připravit až 17 různých nápojů a při dostatečném přísunu mléka vyšlehá pěnu hustou jako peřina.

Prvním nápojem, který si můžete pro své osvěžení připravit, je ledové kokosové frappé. Exotický drink snadno připravíte ze dvou šálků espressa uchystaných v kávovaru, 150 ml kokosového mléka, několika kostek ledu a lžičky třtinového cukru. Vše stačí v mixéru rozmixovat a následně dozdobit čokoládovými hoblinkami.

Když se během horkého letního dne chcete nejen osvěžit, ale také si zamlsat, potom je skvělou volbou karamelové macchiato. Příprava je snadná. Trochu vanilkového sirupu zalijte dvěma šálky espressa, připraveného v kávovaru, a přidejte kostky ledu a mléko. Na dochucení použijte karamelový topping.

Posledním hitem letošního léta mezi kávovými nápoji je cappuccino Freddo. Má výraznou kávovou chuť, která každého doslova postaví na nohy. Připravíte ho tak, že do shakeru nalijete vychlazené dvojité espresso z kávovaru a přidáte led. Z 200 ml mléka připravte hustou pěnu, kterou na vytřepanou směs opatrně přelijte. Pěna by se neměla smíchat se zbytkem kávy. Na dozdobení použijte čokoládové hoblinky nebo šlehačku.