Kolekce Kateřiny Geislerové inspirovaná pánskými prvky

redakce
01. Říjen 2019

Inspirace pánským stylem jak ve střizích či výběru látek je přítomná v tvorbě návrhářky Kateřiny Geislerové prakticky od samého začátku jejího působení v módním světě. Designérka miluje pánské obleky, saka, košile i střihy kalhot.

Ženy vždy rády experimentují s pánskou módou i třeba tím, že se rozhodnou pro smoking na různé události a je to vždy geniální volba, kterou si zapamatujeme jako svůdnou a velmi noblesní s nádechem jemné aristokracie,“ říká Kateřina Geislerová. Pohrávat si s mužským stylem a jednotlivými kontrasty mezi ženou a mužem, vzájemné propojení, zvyšuje v dámské módě její ženskost. I z ikonických filmových scén víme, že žena oblečená v pánské košili či saku je velmi přitažlivá.

Kateřina Geislerová v kolekci podzim-zima 2019/2020 popustila uzdu své zdrženlivosti ve stylingu a některé části z pánských šatníků do kolekce aplikovala přímo. Jedná se především o kravaty a klobouky ryze pánského stylu, které dodávají košilím a výstřihům tu správnou dávku dramatičnosti, přitažlivosti a chytré elegance. Originální klobouky pro tuto kolekci vznikly ve spolupráci s českou firmou Tonak, se kterou již návrhářka několikrát spolupracovala a cení si jejich tradiční ruční výroby nejvyšší kvality.

Poprvé se v tvorbě designérky objevují kalhotové sukně, které fungují jako průsečík mezi pánským a dámským stylem. Kalhotová sukně je na první pohled střihově jasně ženská, avšak na druhý pohled se objevují pánské nohavice. Huňaté svetry se silnými roláky z kašmíru dokonale zahřejí a rozhodně neupírají štíhlý vzhled podtrhující ženskou siluetu.

Další novinkou a významným prvkem v mé kolekci jsou prodloužená saka, vytvářející možnost nošení jako mini šatů. Skvělá kombinace je například s legínami či již zmiňovanou kalhotovou sukní. Bude-li žena nosit prodloužené sako jako mini šaty  "jen tak", nehrozí že by zůstala nepovšimnuta,“ uvádí ke své nové kolekci Kateřina Geislerová. Paleta barev je v podzimní a zimní  kolekci odvážná a silná svou pestrostí. Prezentuje nádherné kombinace pruhů, jemných kostek a zajímavého prolínání béžové či bílé s černou, ale zároveň prezentuje velmi výrazné barvy v podobě červené a modré. Vše je umocněno vzájemným propojením detailů zvyšujících jedinečnost a neočekávané variace každého modelu.

SHOWROOM Kateřina Geislerová
V Kotcich 2 
Praha 1 / Uhelný Trh