Krasopsaní přináší nově Yuppi

Tezera Švecová
20. Únor 2019

Mladý pár Petr a Lucie se již několik let věnuje prodeji krásných nevšedních diářů, doplňků pro plánování amerických značek Me and My Big Ideals, Simple Stories či Webster´s Page. Jejich myšlenka věnovat se distribuci diářů vznikla v Petrově hlavě, když opakovaně viděl Lucii, jak nemůže v nabídce českých obchodů najít ten pravý diář, který by se jí zamlouval. Ve skutečnosti se však u nás takový nedal koupit, ačkoliv zahraniční obchody nabízely spousty krásných a zajímavých diářů. A protože Lucie nebyla jistě jediná, kdo je s výběrem diářů nespokojený, vznikla myšlenka založit si internetový obchod. Postupem času svoji nabídku rozšířili o psací potřeby, samolepky i doplňky pro plánování a nyní přicházejí s novinkou – krasopísankami a potřebami pro krasopísmo.

Yuppi tým

Yuppi tým

Krasopísmo má velmi blízko ke kreativnímu tvoření (např. scrapbookingu - tvoření si vlastního diáře, alba, přáníček,...), v Česku však začíná jeho popularita teprve narůstat. Petr a Lucie do svého sortimentu přidali krasopísanky, papíry na krasopísmo i psací potřeby k němu určené. Ptáte se, co jsou to krasopísanky? Vzpomeňte si na první třídu, kdy jsme se všichni učili pomocí písanek psát písmena a později i slova. Krasopísanky jsou vlastně takové moderní písanky pro dospělé, které pomáhají v učení písma. Základem je krasopis, který vzniká pomocí speciálních štětcových fixů. Je to tedy jiné písmo, než jaké jsme se učili ve škole. Yuppi nabízí písanky od Kelly Creates, s nimiž se naučíte základní tahy a poté také jednotlivá písmena abecedy. 

 

SIMPLE STORIES - Carpe Diem A5 náplň do diáře

SIMPLE STORIES - Carpe Diem A5 náplň do diáře

V nabídce jsou písanky pro základní tahy a abecedu. Zde se nabízí dva druhy písma - klasické uhlazené a Bouncy písmo. Každý druh písma má pak písanky pro drobná a pro velká písmena. Začátečníkům doporučujeme volit písanky pro drobné písmo. Nabídka dále zahrnuje písanky pro psaní slovních spojení. Krasopísanky jsou opatřeny pevnými deskami svázanými kovovou spirálovou vazbou. Rozměr písanek je 21,6 x 29,8 x 1,4 cm a první dvě strany slouží k představení, tipům a doporučení. Vše je psáno anglickým jazykem, což ovšem nemá vliv na procvičování písma. Vnitřní uspořádání se dělí na tři kategorie - Základní tahy, Malá písmena, Velká písmena. Základní tahy zahrnují jednodušší šikmé čáry, obloučky, ale také smyčky a kolečka. Malá písmena si procvičíte na 11 stranách a velká dokonce na 13 stranách. Písmo i tahy je možné procvičovat vícekrát - ke každé předtištěné straně máte k dispozici 3 transparentní papíry. Transparentní papír je hladký, štětcový fix po něm skvěle klouže a neničí se. Pro další procvičování si můžete zakoupit transparentní papíry dle libosti.

Set na krasopsaní Kelly Creates

Set na krasopsaní Kelly Creates

Ke krasopsaní slouží speciální štětcové fixy, které jsou vhodné i pro leváky a na rozdíl od inkoustového pera či štětce se nerozmazávají. Pozor dejte na to, zda se budete věnovat drobným či velkým písmenům a dle toho také vybírejte fixy. V nabídce jsou oboustranné štětcové fixy, na jejichž jedné straně je umístěn menší štětcový hrot vhodný pro menší a drobnější písmo a na straně druhé pak větší štětcový hrot pro velká písmena. 2 tvrdosti nabízí Tombow Fudenosuke Brush Pen. Tvrdost soft je měkčí varianta určená pro drobné a střední písmo, tvrdost hard pak pro menší písmo (v nabídce více barevných variant). Sada fixů SMALL BRUSH BLACK PEN obsahuje 2 malé štětcové fixy pro menší a střední písmo a 1 fix pro větší písmo. Barevná sada 10ks fixů FUDENOSUKE TOMBOW BRUSH PEN je vhodná pro Bullet journal, kaligrafii, popisky, ruční psaní dopisů a přání a další kreativní projekty. Pro procvičování velkého písma jsou skvělé oboustranné fixy se dvěma hroty, jejichž nabídka obsahuje 96 barevných variant a různé barevné sady. K naprosté novince patří štětcové fixy BrushmakerPRO, opět určené pro velké písmo. Pokud tápete, jaké potřeby zvolit, vyzkoušejte sadu Tombow Beginer Lettering Set či Tombow Advanced Lettering Set. Obě jsou vhodné jak pro drobné, tak pro větší písmo.

Udělejte si radost a při hrnku dobré kávy nebo čaje začněte tvořit svoje vlastní originální přáníčka, pozvánky na oslavy nebo si oživte svůj diář. Budete sami překvapeni, jak se do psaní a tvoření zamilujete!

Oboustranné štětcové fixy Kelly Creates

Oboustranné štětcové fixy Kelly Creates