Lednová předsevzetí aneb Jak se zbavit vánočních kil

S novým rokem si většina z nás dává různá předsevzetí. Jelikož nás po vánocích dožene svědomí, že toho sladkého i slaného bylo v minulém měsíci nějak moc, nemluvě o alkoholu a bramborovém salátu, nejvíce předsevzetí se týkají snížení naší hmotnosti. Studie doktora Rolanda Giovanni Díaz-Zavaly, jež je expertem na obezitu z Universidad de Sonora v Mexiku, eviduje o Vánocích v průměru kilogramový nárůst váhy u dospělých jedinců. Ti se potom vydávají do fitness center, pro které je toto období tím nejvytíženějším.

Tento trend potvrzuje rovněž Marián Škripecký, jednatel společnosti MultiSport Benefit: "Návštěvnost našich partnerských zařízení je počátkem roku o 43% vyšší než kdykoliv jindy. Týká se to zejména posiloven a skupinových lekcí." Z dlouhodobého hlediska jsou pro společnost Multisport první dva měsíce v roce tím návštěvně nejúspěšnějším obdobím. S příchodem jara návštěvnost klesá, aby se pak těsně před plavkovou sezónou opět navýšila. To už však často bývá příliš pozdě na to, abychom si vytvarovali krásnou postavu. "Aby cvičení bylo efektivní, je třeba dodržovat jistou pravidelnost, a to po dobu celého roku," dodává Škripecký. 

Tréninkový specialista Petr Svačina

Tréninkový specialista Petr Svačina

Jak udržet novoroční předsevzetí po celý rok?

Začátek nového roku vypadá jako ideální volba pro zavedení zdravého životního stylu. Je však důležité vytrvat a ne s ním koncem ledna skončit. Jak ale vydržet celý rok? "Nestanovujte si krátkodobé cíle. Zdravý životní styl není dieta, je to životní filosofie a jde především o vytvoření správných a udržitelných návyků. Sportovní aktivity přizpůsobte svým schopnostem a způsobu života. Je jasné, že dvoufázové tréninky, které nasadíte v lednu, si pravděpodobně neudržíte v průběhu celého roku. Sportovní aktivity často modifikujte a objevujte nové věci. Dopřejte si dostatečnou regeneraci a relaxaci. Také pomáhá sportování ve dvou - choďte cvičit s kamarádem nebo s kolegou z práce, se kterým se budete vzájemně motivovat," radí Petr Svačina, tréninkový specialista společnosti MultiSport.

Firmu MultiSport Benefit, s.r.o. najdete na trhu od roku 2010. Hlavním produktem společnosti je karta MultiSport – zaměstnanecký benefit, který může zaměstnavatel pracovníkům buď plně hradit, na jeho financování se podílet, nebo si kartu zaměstnanec platí na měsíční bázi sám. Momentálně kartu MultiSport využívá výce než 117 000 zaměstanců, kteří se díky sportování s ní cítí lépe jak po fyzické, tak po psychické stránce.