Lounge křeslo Chips získalo první mezinárodní titul

Tezera Machová
29. Listopad 2018

Letošní novinka – velmi pohodlné křeslo tvaru bramborového lupínku značky TON, které navrhla česká designérka Lucie Koldová, slaví svůj první titul. Po zájmu odborníků i veřejnosti po představení prototypu v rámci projektu Das Haus na IMM Cologne a finálního modelu na Salone del Mobile, ocenila jeho tvary mezinárodní soutěž German Design Award. Lounge křeslu Chips udělila titul Winner 2019.

"Tento velmi originální design, založený na typickém tvaru bramborového lupínku, je hlavně komfortní, a to díky velkorysým rozměrům čalounění a opěradla. Tento netradiční nápad byl vyroben velmi důsledně a společně s barevnými variantami vytváří perfektní efekt," uvedla ve svém hodnocení odborná komise. "Pro nás byla práce na Chipsu výzvou. Nejen proto, že vznikl v poměrně krátkém časovém horizontu necelého roku, ale technologicky jsme museli vyřešit spoustu detailů, aby byl produkt nejen krásný, ale hlavně plně funkční. Jsme rádi, že to byl porotu také jeden z aspektů titul udělit," reagoval na výhru marketingový ředitel TONu Jan Juza.

Designérka Lucie Koldová

Designérka Lucie Koldová

Lucie Koldová se při tvorbě Lounge křesla Chips inspirovala již zmíněným tvarem bramborových lupínků. Ten vyniká při pohledu na opticky lehký, avšak záměrně předimenzovaný opěrák z perforované textilie, který je orámovaný ručně ohýbaným dřevem. O komfort při sezení se stará masivní sedák očalouněný taštičkovými pružinami a PUR pěnou, stejně tvarovaný taburet a ergonomický variabilní polštář.

Lucie Koldová

Lucie Koldová

"Když jsem na produktu pracovala, nebyla jsem si jistá, zda bude moct technologií ohýbání dřeva vzniknout. Moc mě potěšilo, když jsem zjistila, že to pro TON nebude problém," uvedla designérka Lucie Koldová a dodala: "Lounge křeslo má být již od pohledu pohodlným objektem, proto Chips staví na měkkých křivkách. Je to solitér s vlastním charakterem a příběhem. Oproti klasické židli má být trochu sexy," dodává ke křivkám produktu designérka. Letošní ocenění v soutěži German Design Award není pro značku jediným. V minulosti jej získala například také pro křeslo z kolekce Alba či židli a barovou židi Leaf. Slavnostní vyhlášení tohoto ročníku se uskuteční 8. 2. 2019 během veletrhu Ambiente ve Frankfurtu.

Lucie Koldová

Lucie Koldová