LUSH: Esenciální oleje pro duši a tělo

Klára Kudrnáčová
10. Květen 2018

Esenciální oleje jsou hlavní složkou produktů značky LUSH. Jsou tím, co dělají výrobky skvělými a voňavými, ale jak fungují a odkud pocházejí?

Esenciální oleje jsou používány ve stovkách každodenních produktů. Nejsou to jen ty malé voňavé lahvičky ve skříni nad umyvadlem. Najdete je ve složení pracích prášků, vonných svíček, dobrot, co si dáváte k jídlu či prostředků, kterými bojujete proti rýmě. Sečteno a podtrženo, jsou vážně všestranné a úžasné.

Esenciální oleje jsou koncentrované tekutiny obsahující vonné látky jednotlivých rostlin, stromů, bylinek, koření, keřů, výhonků nebo jiné zeleně. Můžeme je nazvat také silice nebo vonné, éterické oleje. Jsou extrahovány převážně parní destilací, a jelikož na jejich získání je potřeba jen zdroj tepla a voda, jsou pro výrobu parfémů nebo v medicíně používány po staletí.

LUSH připravil v rámci nové kampaně průvodce esenciálními oleji, který se bude zabývat vědou, psychologií, historií esenciálních olejů a jejich účinky. Design této nadherné tištěné publikace navrhla a ilustrovala umělkyně Luisa Rivera. Průvodce od značky LUSH bude k dostání zdarma ve všech kamenných obchodech a v balíčcích z e-shopu.

Lush průvodce bude také dostupný v digitální podobě, jehož interaktivní obsah bude plný článků, videí a zajímavostí, který vám poskytne opravdu komplexní a jedinečný zážitek. Ponořte se do světa plného vůní.

Výzkumy ukazují, že esenciální oleje mohou ovlivňovat naší náladu, další jdou mnohem dál a věří, že aromaterapie a alternativní medicína mají moc vyléčit všechny druhy onemocnění. V každém případě se esenciální oleje nacházejí v široké škále produktů díky účinkům, které odpradávna duši i tělu přinášejí.