NEWS & ARTICLES

Manolo Blahnik – boty jako Lady Di

Jméno Manolo Blahnika, španělského módního návrháře s českými kořeny, je dnes známé prakticky po celém světě. Jeho boty nazouvali nebo nazouvají takové osobnosti jako princezna Diana, Madonna, Victoria Beckham nebo třeba Sarah Jessica Parker. Do světa módy jej přivedla matka, předurčena mu však byla kariéra diplomata. Manolo Blahnik se ale nevzdal svého snu, a nakonec se stal jedním z nejvýznamnějších módních návrhářů současnosti, jehož doménou jsou boty, vždy elegantní, luxusní a trendy určující.

Studio Manolo Blahnik

Již od počátku kariéry považuje Blahnik za srdce svých aktivit svůj obchod v londýnské čtvrti Chelsea, i přes to, že obchody s jeho jménem dnes nalezneme v Evropě, Severní Americe, Asii i na Blízkém východě. Boty navržené jeho studiem se objevily i v mnoha filmech a televizních seriálech a staly se doslova pop-kulturním fenoménem, zmínit lze např. Sex ve městě, Saturday Night Life nebo Padesát odstínů šedi.

Hanzuotal

Hanzuotal

Tyto kozačky na podpatku, jejichž dokonalé zpracování zajišťuje exkluzivní výroba v Itálii jsou nesmírně pohodlné a elegantní. Jsou nazouvací a jejich čisté linie neruší žádný zip nebo jiné způsoby zapínání. Dostupné jsou za cenu okolo 1700 dolarů.

Blixa

BB7 Anaconda

Lodičky na podpatku z dílny Manolo Blahnika, které jsou ručně vyráběné v italských ševcovnách z kůže exotické krajty. Jehlový podpatek, který je poznávacím znamením Blahnikovi dílny jim dodává eleganci. Jedná se o krásné boty, jejichž cena 1300 dolarů je naprosto odpovídající.

Blixa Pump

Další lodičky, tentokrát z krokodýlí kůže, s vysokým jehlovým podpatkem a nezaměnitelným stylem. Jedná se o nejdražší boty ze studia Manolo Blahnika, pořídíte je za cenu 4600 dolarů. Boty jsou samozřejmě vyráběné ručně, opět v italských ševcovnách odkud míří za svými exkluzivními zákaznicemi do celého světa.