Manufaktura podporuje české řemeslné výrobky

Tezera Švecová
11. Květen 2020

Návrat k tradicím, pravé řemeslné výrobě a přírodním ingrediencím je v posledních letech v českých domácnostech stále častější. A je jedno, jestli je to proto, že si chcete připomenout dětství strávené u babičky nebo jste prostě a jenom vyznavači „venkovského stylu“. Více než kdy jindy je právě dnes ideální doba pro podporu českých výrobků a ruční tvorby, která nejenže připomíná naši historii, ale také přináší zábavu a poznání pro celou rodinu.
 

Společnost Manufaktura je známá především díky své přírodní voňavé kosmetice. Co jste ale možná nevěděli, rovněž podporuje tradiční česká řemesla včetně výroby hraček, dekorací a dalších. Aby české firmy a přes 250 drobných řemeslníků mohlo i nadále vytvářet pravé české řemeslné a lidové výrobky, podporuje je Manufaktura odběrem a následnou distribucí. Proto v pivní kosmetice najdete vysoké procento opravdového piva Ferdinand z Benešovska, ve vinné zase víno z jihomoravského vinařství Pfeffer a v karlovarské vřídelní sůl. To ale není vše. Lahvičky pro přírodní kosmetiku se vyrábějí na jihu Čech, tuby na Moravě, krabičky a etikety v Praze. Za každým výrobkem je tak alespoň kousek skutečné české práce.
 

Speciální prodejny Manufaktura Original CzechTradition jdou v této snaze ještě dál. Sídlí v historických uličkách Starého Města Prahy a skrývají skutečný poklad českého řemeslnictví a lidové tvorby. Na poličkách tohoto obchodu stojí vyřezávaní dřevění koníci a tahací kačenky, hračky potištěné modrotiskem, který je zařazen do dědictví UNESCO, v regálech jsou vystavené tradičními metodami dekorované kraslice a keramika, ženy potom jistě okouzlí šperky Iwy Winterové a aromatické svíčky z Moravy, zatímco dětem zachutnají přírodní sirupy od výrobce Kitl. 
 

Všechny tyto a mnohé další české poklady ale doposud objevili spíše zahraniční turisté, kteří si je domů odnášejí jako památku na návštěvu naší krásné země. Jsme to ale především my Češi, kdo by měl mít zájem na udržení těchto tradičních hodnot. Svou podporu a zájem o českou lidovou tvorbu můžete dát najevo i pouhou návštěvou prodejny Manufaktura Original CzechTradition. Vězte ale, že s prázdnou se vám bude těžko odcházet.