NEWS & ARTICLES

Moderní trendy a novinky plastické chirurgie

Před pár lety pohádka, dnes realita. Pacientka přijde na kliniku plastické chirurgie a lékaři jí během hodiny nebo dvou provedou zákrok, kterým jí významně upraví problematickou část těla. To vše pouze v lokální anestézii a ona ještě ten samý den odchází domů. V podstatě se ihned vrací do běžného života, sebevědomější a spokojenější sama se sebou. Ani pooperační následky prakticky nejsou. Co za tím tedy máme hledat?

Byly jí provedeny tzv. miniinvazivní zákroky. „Jejich cílem je co nejméně a pokud možno bezbolestně zasahovat do organismu, dosáhnout co nejkratší doby hojení a umožnit tak pacientovi co nejrychleji se vrátit do běžného života. Tento trend reflektuje současný životní styl, konstatuje zakladatel a vedoucí lékař kliniky plastické chirurgie Perfect Clinic Roman Kufa.

Silhouette lift neboli vypnutí obličeje neviditelnými nitěmi
Jedním z příkladů současných trendů je miniinvazivní operace obličeje, tzv. Silhouette. Tento zákrok lze zjednodušeně popsat tak, že lékaři obličej zevnitř připevní na neviditelné nitě, za které zatáhnou a tím jeho kůži rázem vypnou.

Lifting bez ran
Také super měkké vstřebatelné implantáty Endotine, které lékaři vkládají drobným řezem pod pokožku, pomáhají řešit projevy stárnutí v obličeji. „Implantáty mají schopnost udržet měkké tkáně v požadované pozdvihnuté poloze do doby, než se začnou tvořit nové vazivové struktury, které tkáň zafixují na místě a drží ji zde i poté, co se implantát zcela rozpustí,“ vysvětluje patentovaný princip vyvinutý v USA Roman Kufa.

Ambulantní liposukce za 2 hodiny
Také metoda ambulantní tumescentní liposukce přesně odpovídá minimalistickému trendu plastické chirurgie. Pacienti nepotřebují předoperační vyšetření, hospitalizaci, ani nejsou nijak omezeni před zákrokem. Pointa zákroku tkví v napuštění podkoží fyziologickým roztokem, který současně znecitliví tkáň a změkčí tukové buňky tak, aby prošly milimetrovým otvorem odsávací kanyly.

Zvětšení a modelace prsou vlastním tukem
Kromě toho, že jde opět o zákrok bez přítomnosti viditelných jizev a s bezproblémovou pooperační rekonvalescencí, zároveň ženám pomůže vyřešit dva problémy najednou. Tedy zformovat tělesné křivky hned na dvou místech. Plastičtí lékaři nejprve pacientce odsají tuk z problémových partií. Vzápětí na operačním sále oddělí zdravé a životaschopné buňky od těch poškozených a takto připravený tuk přenesou do prsou. K tomu stačí pouze vpichy drobné kanyly, které nezanechávají stopy a tím pádem nevznikají žádné jizvy.