Naše knižní tipy ve vás vzbudí kreativní náladu

Jana Horníková
31. Říjen 2018

Kreativita neboli tvořivost je vynalézavá činnost, při které vzniká něco nového, originálního. V dnešní době se jedná o velmi oblíbené téma, a tak vzniká mnoho knih s touto problematikou. Z nepřeberné nabídky si vybere každý. Nechte se inspirovat našimi tipy.

Kreativní písmo – Jak na to

Tato kniha naučí vytvářet krásné ruční písmo i ty, kteří by si na něj jindy netroufli. Písmo navíc bude vypadat jako umělecké řemeslo. Jedná se o naučnou a interaktivní publikaci, kde najdete jednoduché a konkrétní návody krok za krokem a rovnou si je zábavně procvičíte. Díky tématům jako moderní kaligrafie a iluminace po ilustraci a kreslení křídou objevíte řadu možností, jak proměnit slova a písmena v hodnotnou tvorbu. Vyrobte si originální dekorace domácnosti nebo dárek, kniha vás totiž naučí tvořit různé ozdůbky či vlastní křídové obrázky či dekorovat keramiku.

Ukázka z knihy Kreativní písmo - Jak na to

Ukázka z knihy Kreativní písmo - Jak na to

Autorkami knihy jsou 4 ženy - Gabri Joy Kirkendall, která je specialistkou na ruční písmo. Své klienty, jimž zdobí domy, má v USA, v Austrálii, ale i v Evropě či na Novém Zélandu. Práce Laury Lavender se uplatnila u vydavatelů knih a pohlednic, v módním návrhářství a v hudbě. Julie Manwaring miluje originální rytmickou krásu, kterou můžeme najít v jejím uměleckém písmu a ozdobách kaligrafie. Shauna Lynn Panczyszyn je umělkyně ručního písma a ilustrátorka žijící v Orlandu na Floridě v USA. Kreativní písmo – Jak na to vydalo nakladatelstvi Slovart, MOC je 399 Kč. Kniha je v měkké vazbě a má 144 stran.

 

Ukázka z knihy Kreativní písmo - Jak na to

Ukázka z knihy Kreativní písmo - Jak na to

Kreativní inspirace lidovým uměním

Tato kniha se nechala inspirovat skandinávským lidovým uměním, jeho předměty, barvami a kouzelnými vzory. Pojetí „hygge“ čtenáře zavede do lidové umělecké tvorby, díky které se naučí tvořit vlastní umělecká díla, předměty, dárky či vyzdobit domov. Kniha pracuje s tradičními skandinávskými náměty jakými jsou vzory s ptáčky, šálky, květinami nebo koníci z Dalarny. Hygge je dánská koncepce, která zhruba znamená vytvoření pocitu útulnosti a spokojenosti. Pod tímto pojmem si lze představit horký šálek čaje v mrazivém ránu, večeři při svíčkách ve společnosti rodiny a přátel nebo teplý chundelatý svetr. Výtvarnému umění, které odráží hygge, se říká „hyggellig". Knihu Kreativní inspirace lidovým uměním vydalo nakladatelstvi Slovart. Doporučená malobchodní cena je 399 Kč.