Návrat do školy, který planetu nebolí

Tezera Švecová
02. Září 2019

Prázdniny už jsou už za námi a školáci právě dnes usedli do svých lavic. Návrat do školy nemusí znamenat obrovské nákupy nových produktů. Spoustu z nich si můžete sami vyrobit z věcí, které už dávno máte! Tak pojďme na to, zde je několik tipů, se kterými s Lush ulehčíte naší planetě a budete opět o krůček blíže k zero-waste.

Ranní rutina

Aby se vám ráno lépe vstalo, chce to začít ve sprše. K čistotě nepotřebujete produkt zabalený do plastu! Co se vrátit „ke kořenům“ a umýt se pěkně tradičním mýdlem? Na vlasy vyzkoušejte šampuky. Nejenže jsou zero-waste, ale také neskutečně praktické. Tyhle šikovné (zvláště na cestování, třeba na školu v přírodě!) nahaté tuhé šampony plné esenciálních olejů vydrží až 80 umytí. Jeden šampuk ušetří tři 250ml plastové lahve!

Čištění pleti

S řadou Nahaté péče o pleť ušetříte ráno drahocenný čas a vyhnete se používání jednorázových obalů. Zkuste například rozložitelný čisticí pleťový ubrousek 7 to 3, který dopřeje pokožce jemnou péči a vyčistí ji díky hedvábnému krému utvořeného z jílu a mořské řasy puchratky. Poté naneste nahatý pleťový olej Amazon Primer, který dodá pleti potřebnou hydrataci, přírodním zeleným pigmentem chlorofylinem tonizuje a odstraňuje začervenání. Obsažený prášek z maranty třtinové udržuje pokožku matnou a hebkou.

Make-up

Pro milovnice barviček na obličeji má Lush bezobalový make-up Slapstick nebo nahaté rtěnky, které nejen, že zvýrazní krásu vašich rtů a opečují je, ale můžete je vložit do prázdného použitého obalu na rtěnku, který najdete doma (pokud žádný nemáte, nezoufejte – znovupoužitelný obal na rtěnku z dílny Lush bude stylovou vintage ozdobou každé kosmetické taštičky.) Celou kolekci nahaté veganské dekorativní kosmetiky - dostupné pouze on-line - najdete zde.

S Knot Wrapy na sto způsobů

Chcete oživit váš účes? A znáte Knot Wraps? Tyto šátky jsou vyráběny ze dvou druhů látek s ohleduplností k životnímu prostředí. Jedna je vyrobena z recyklovaných plastů, díky čemuž bylo od roku 2010 využito 60 745 kg plastu, který by jinak skončil v odpadu (pro lehčí představu toto číslo odpovídá váze 363 sobů). Druhá pak ze 100% bio bavlny. Každý z šátků vyniká originálním vzorem. Zkuste jím oživit rozpuštěné vlasy, culík, nebo si ho ovažte kolem krku, ruky, batohu a povzneste svůj styl na vyšší úroveň!