Návrhářka Mimi Lan Nguyen a respekt k udržitelnosti

Tezera Švecová
20. Listopad 2019

Návrhářka a designérka Mimi Lan Nguyen je zakladatelkou vlastní značky La femme MiMi, která vznikla v roce 2007. Základní myšlenkou je udržitelnost materiálu a ohleduplnost k ekologii. Vedle bezezbytkové výroby využívá autorka také metody recyklace, kdy proměňuje staré a použité věci v nové modely. V letošní kolekci zaměřené na podzim a zimu dala výrazný prostor například teplým svetrům.

Ačkoli je její přístup k návrhářství poměrně eklektický, její původ se nezapře. Pravidelně používá například tradiční saigonskou výšivku a mezi její oblíbené materiály patří vietnamské hedvábí.

Sezóna divadel a plesů pomale začíná a jako každý rok se ohlížíme po těch nejkrásnějších kouscích, které nám dovolí zazářit. V rámci Designbloku 2019 vystavila Mimi Lan Nguyen především ukázky své tvorby zaměřené na společenské a večerní šaty. Návštěvnice měly možnost si krásné šaty, ve kterých se cítily jako princezny, sami vyzkoušet. Součástí výstavy totiž byla také interaktivní část, která dovolila na chvíli si na sebe obléknout ty nejkrásnější kousky. Návrhy se výrazně odrazily od exotických motivů květin a pastelových barev, kterými přispěla ilustrátorka Trang Luong se studiem MAAT. Výstava podněcovala k zamyšlení se nad vlastním přístupem k módě a předkládala myšlenky o udržitelném postoji.

Často toužíme po nových šatech a nejedna žena si ráda pořídí nový outfit, pokud se chystá na významnou společenskou akci. Nové šaty si většinou kupujeme ke konkrétní příležitosti a ne vždy si je chceme vzít víckrát. Jednou z možností jak respektovat principy udržitelnosti a zároveň být vždy originální, je šaty si půjčit. Autorka na výstavě prezentuje také svou půjčovnu společenských šatů, kterou najdete v Praze na Štěpánské ulici. Navštívit můžete také její stránky http://www.lafemmemimi.com, kde najdete širokou nabídku těch nejkrásnějších kousků, které s jemností podtrhnou vaši ženskou krásu.