Navštivte s dětmi festival Děti, čtete?

redakce
17. Duben 2019

Rádi byste své děti vytáhli za zábavou, která bude zároveň poučného charakteru? Pak navštivte již 10. ročník festivalu pro děti i jejich rodiče s názvem Děti, čtete?, který se letos bude konat ve dnech 30.5. - 1.6.2019 v Praze, a to rovnou na čtyřech místech. Zavítat můžete do Werichovy vily na Kampě, na Malou Stranu, do Vratislavovy ulice či do Městské knihovny

Jedinečný kreativní literárně-dramatický festival je určen pro děti i jejich rodiče a nabídne přehlídku toho nejlepšího, co se v tuzemské dětské literatuře za poslední rok odehrálo. Cílem festivalu je mimo jiné zapojení dětí i rodičů či školních kolektivů, kdy děti jsou účinkující. Velkou roli hraje interaktivita a synergie různorodých uměleckých žánrů, literatura jako poznávání a spojování jednotlivých kultur, ale především přivést děti ke čtení a také zdůraznění výtvarné stránky knih. V rámci festivalu proběhnou workshopy, výtvarné dílny a výstava ilustrací a knih.

Oslava Dne dětí na 9. ročníku festivalu

Oslava Dne dětí na 9. ročníku festivalu

Malá ochutnávka programu

30.5. nabídne Městská knihovna dětem od 7 let ilustrátora Daniela Michalíka - Papírový Pepíno. Pepíno, malý skřítek z papírnictví, má zvláštní nadání – díky svým skládačkám dokáže pomoci lidem i zvířatům tak, jak by to nikdo nečekal! Co kapitola, to jedno papírové origami. Přijďte si je i vy s panem ilustrátorem poskládat.

31.5. od 10:10h se bude konat ve Werichově vile na Kampě beseda a výtvarná dílna Denisy Ryškové - Karolínka a její zoo. Karolínce a její mamince by adresu trvalého pobytu bezesporu všichni záviděli! Stejně jako autorce Denise Ryškové, která s mírnou stylizací zúročuje své profesní zkušenosti a malým čtenářům nabízí lákavý pohled do zákulisí zoologické zahrady. Program je vhodný pro děti od 6 let.

Děti starší 3 let se mohou 31.5. těšit na divadlo Jak housenka Matylda vyhrála broučí závody, které proběhne od 16h ve Vratislavově ulici na Praze 2 - Vyšehrad. Pohádka o deseti obrazech seznamuje děti s proměnami, kterými příroda prochází v ročním cyklu. Děti svou přímou účastí ve hře spoluvytváří příběh, jehož cílem je prostřednictvím zážitku a emocí prohloubit vztah k přírodě.

Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan pořádá 1.6. od 15h čtení a besedu pro děti od 10 let s názvem Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Martině vytouženého zvířecího parťáka? Se stejnou urputností, s jakou si zvíře prosadila, se vydává s kamarády pátrat i po jeho vrahovi. Čtení a beseda s autorkou Petrou Soukupovou.

Tolik a mnoho dalšího na vás čeká na festivalu Děti, čtete?

 

Část festivalu proběhne v humpolecké zóně pro umění 8smička, která nabídne například sprejerskou dílnu pro děti od 5 let Pár hřebíčků a nic víc. Stejně jako francouzská spisovatelka Sophie Curtil ve své knize Pár hřebíčků a nic víc, i děti svou představivostí stvoří vlastní pestrobarevný svět. K hřebíčkům přibudou různorodé předměty, knihu nahradí zase chodník. O úklid se postará letní deštík. Na festivalu se podílejí nakladatelství z celé republiky, jejichž společným jmenovatelem je produkce kvalitní dětské literatury (např. Akropolis, Host, Cesta domů, Portál, Pop Pap, Albatros, Paseka, Běžíliška, Meander a další). Vyrazte celá rodina za knižní zábavou, vstup je volný.