NEWS & ARTICLES

Nechte se unést - barvy Afriky ve stylu Dandy Lion

Alter Era v kolekci na jaro a léto 2018 zazářila vzory inspirovanými tropickým prostředím Afriky jako místa, které má pro designérky značkyzásadní význam. Do jejich tvorby se tentokrát reflektovala vášeň pro kmenové oděvy, tamní rituálya tradiční technikyv kombinaci s celosvětovým kultem Dandy Lion. Právě po něm kolekce získala svůj název.

Společné nadšení pro etno střihy, vzory a barevnost autorky zpracovaly do nadčasových siluet inspirovaných formálním pánským oděvem astylem Dandy Lion. I přesto vznikla velmi ženská kolekce, kterou tvoří dvacet prêt-à-porter looků, jejichž produkty jsou vzájemně snadno kombinovatelné.

V kolekci se střídají prvky pánského šatníku s domorodými šaty a dvoudílnými komplety. Dominují zde obleky v pánském stylu, splývající šaty či oblíbené košile a halenky z přírodních materiálů včetně hedvábného Crêpe de Chinne. Tvoří ji také šaty, které jsou doplněné plizovanými šálami a stuhami, sukně symbolizující vynalézavou drapérii z látek typických pro styl afrických žen nebo saka s prvky převzatými ze slavnostního kmenového kroje. V detailech se objevuje také vrstvení, mačkaná technika nebo dekorativní švy s barevnými paspulkami, kterými designérky zvýraznily límce a manžety některých modelů.

Kolekci je možné zakoupit na e-shopu značky a stránkách www.alter-era.com